Gólgazdag mérkőzések

Javában zajlik a VI. OTP Bank Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgótorna Csíkszeredában. A hatcsapatos tornán két hármas csoportban mérkőznek meg a tizenhét éven aluli korosztályos ifi csapatok. A második játéknap kárpátaljai sikert hozott. A nyitónapon az érdeklődők két helyszínen követhették a meccseket. A torna első napján, a városi stadionban az FK Csíkszereda fiataljai léptek pályára a kárpátaljai Munkács utánpótláscsapata ellen. A mérkőzés a vendégek 7–1-es kiütéses győzelmével ért véget. A Márton Áron Főgimnázium mögötti futballpályán zajló második mérkőzésen a Puskás Akadémia és a horvátországi NK Eszék játszott. A horvát csapat 4–1-re nyert. A csoportküzdelmeket tegnap folytatták a tornán, a rendező FK Csíkszereda csapata szabadnapos volt. Az MFA Munkács és a TSC Topolya közötti összecsapást a helyszínen követtük. Munkács a tegnap délután rendezett találkozót ott folytatta, ahol egy nappal korábban az első félidőben abbahagyta. Bár Topolya birtokolta többet a labdát, és számtalan helyzetet teremtettek, mégis a szünetben 3–0-t mutatott az eredményjelző a kárpátaljaiak javára. A munkácsiak kevés helyzetükkel jól gazdálkodtak, gyakorlatilag százszázalékos helyzetkihasználással hozták az első felidőt. Előbb szabadrúgást követően szereztek vezetést, majd egyéni akció végén növelték előnyüket, és az első félidő végén büntetőből is betaláltak. A folytatásban a Topolya fennebb tolta a védekezését, folyamatosan nyomás alá helyezte ezzel az ellenfél kapuját, aminek meg is lett az eredménye. A félidő felére hátrányukat 3–2-re faragták le, és mivel messze volt még a mérkőzés vége, érett az egyenlítő gól is. Topolya a 63. percben kiegyenlített. A játék már ellaposodni látszott, amikor a mérkőzés utolsó percében egyik munkácsi játékos megiramodott, a kapu előtt nem hibázott, és beállította a 4–3-as végeredményt. Az MFA Munkács csapata csoportelsőként várhatja a kieséses szakaszbeli ellenfelét. Az U17-es mérkőzést néhány szülő és a tornán részt vevő szabadnapos játékosok meg edzőik kísérték figyelemmel. A nap második, kora esti mérkőzését a horvát NK Eszék és a Kolozsvári CFR ifi csapatai játszották. A mérkőzés az NK Eszék 4–1 arányú győzelmével ért véget. Az FK Csíkszereda U17-es csapata ma javíthat, és kivívhatja magának a továbbjutást a TSC Topolya ellen.