Gól nélküli döntetlennel kezdtek

A magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott a 2018-as világbajnoki selejtező első fordulójában. A lendületesen kezdő magyarok hamar átadták a kezdeményezést, helyzeteik ugyan voltak, ám nem sikerült azokat gólra váltani. Habár a papírforma szerint a magyar válogatott erősebb, mint a feröeri, mégsem sikerült Bernd Storck legényeinek legyőzniük a szigetországiakat kedden este a 2018-as labdarúgó világbajnoki selejtező első fordulójában. A kezdeti lendületes játék után a magyarok azonban átadták a kezdeményezést, feröeri részről a 10. percben volt egy helyzet, ám Gulácsi hárított, félóra után Szalai pedig az üres kaput nem találta el. A második félidőt Feröer válogatottja kezdte jobban, majd a magyarok lendültek bele a játékba, de helyzetig sem jutottak el. Egy óra játék után a feröeriek hagytak ki két óriási helyzetet, ezt követően a magyar védelem összerázta magát és újra uralták a meccset, ám helyzeteik sorra kimaradtak, a végén Elek eldönthette volna a meccset, de lövése után a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret. Bernd Storck szerint az volt a legnagyobb baj, hogy több magyar játékos még nem találta meg a ritmust, mert kevés idő volt a felkészülésre, a csapataikban pedig nem kaptak túl sok lehetőséget. A keddi eredmények A Csoport: Fehéroroszország – Franciaország 0–0, Bulgária – Luxemburg 4–3, Svédország – Hollandia 1–1. B csoport: Feröer-szigetek – Magyarország 0–0, Andorra – Lettország 0–1, Svájc – Portugália 2–0. H csoport: Bosznia-Hercegovina – Észtország 5–0, Ciprus – Belgium 0–3, Gibraltár – Görögország 1–4. HN-összeállítás