Góbék-siker Dániában

Egyéniben és párosban is székelyföldi teqballosok álltak a dobogóra a Vejle Challenge-kupán, amelyet a hétvégén tartottak. Györgydeák Apor egyéniben diadalmaskodott, míg párosban csapattársával, Ilyés Szabolccsal nyerte meg a döntőt. Dániában egy rangos nemzetközi tornán szerepelt a Góbék Teqball Team két sportolója, Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs. A szombaton és vasárnap tartott Vejle Challenge-kupa egyéniben és párosban is a székelyudvarhelyiek sikerével zárult. Az egyéni viadal csoportköréből Györgydeák és Ilyés is csoportelsőként jutott tovább, a kieséses szakaszból viszont Ilyésnek búcsúznia kellett, miután a budapesti Phoenix Teqball Academy sportolója, Kovátcsfi Barna legyőzte a székelyudvarhelyi játékost. Györgydeák erőnyerőként egyből a második kieséses szakaszba jutott, ahol a csapattársát legyőző Kovátcsfi volt az ellenfele, a Góbék Teqball Team tagja pedig 2–0-ra nyert az Ilyést búcsúztató magyar játékos ellen. Az elődöntőben a világranglistán második helyezett Györgydeák az ötödik helyet elfoglaló francia Julien Grondint is 2–0-ra legyőzve jutott a döntőbe. A fináléban székely–magyar párharcot rendeztek, Györgydeák a magyar Katz Balázs ellen vívott szoros csatát. A torna során a döntő első szettjét zárta csak vereséggel a Góbék csapat tagja, ám a következő két szettet behúzva végül 2–1-re nyert Györgydeák, így egyéniben ő lett a tornagyőztes. A párosok viadalán meggyűlt a baja a Györgydeák–Ilyés székely párosnak a magyar válogatott Katz–Kovátcsfi kettőssel, az egymás elleni és a csoportelsőségért vívott mérkőzés a hosszabbításban dőlt el a Góbék javára. Innen viszont egyenes út vezetett a székelyudvarhelyi játékosok tornagyőzelméig, az elődöntőben egy cseh, a döntőben pedig egy lengyel párost győztek le és nyerték meg a Vejle Challenge-kupát. A helyezések Egyéni: 1. Györgydeák Apor (Góbék Teqball Team), 2. Katz Balázs (Budapesti Phoenix Teqball Academy), 3. Adrian Duszak (Warszawski Teq Club), 4. Julien Grondin (Mullhouse Teqball Club). Páros: 1. Ilyés Szabolcs/Györgydeák Apor (romániai), 2. Adrian Duszak/Franczuk Bartlomiej (lengyel), 3. Lukas Flaks/Petr Bubniak (cseh), 4. Julien Grondin/Hugo Rabeux (francia).