Gârtofan nyert, Marișca a bajnok

Dan Gârtofan sikerével ért véget a hazai ralibajnokság utolsó futama, a Szeben Rali. A bajnoki címet – 2005 után másodszor – Bogdan Marișca nyerte. A csíki ralisok remekül szerepeltek, amíg versenygépük nem hibásodott meg. [caption id="attachment_57916" align="aligncenter" width="960"] Elúszott a győzelem. Szebenben meghibásodott a TACsI[/caption] Hűvös és esős időben rendezték a hétvégén a hazai ralibajnokság utolsó futamát Szebenben és környékén. A Iași Rali után óvások miatt nyílt volt az összetettben a bajnoki címért folyó harc, Dan Gârtofannak mindenképpen győznie kellett Szebenben ahhoz, hogy esélye maradjon a végső sikerre, úgy, hogy Bogdan Marișca a harmadiknál rosszabb helyezést érjen el. Szebenben a verseny feléig úgy tűnt, a brassói lesz a bajnok, ám Marișca végül összekapta magát és megszerezte a második helyet, ezzel együtt pedig a bajnoki címet is. Dan Gârtofan végig uralta a Szeben Ralit, csak két szelektíven nem ő volt a leggyorsabb. A viadal pályái egyébként rövidek, de nagyon gyorsak voltak, a városi szakaszt leszámítva minden szelektíven száz fölött volt a győztes átlagsebessége, de a Mihályfalva szakaszon 154,29 km/óra volt Gârtofan átlagsebessége, Oláh­új­faluban pedig 140 (!). A Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros remekül kezdte a versenyt. Nagy vetélytársuk, Adrian Răspopa a hivatalos edzésen ugyanis technikai gondok miatt félreállt és a versenyen el sem indult. A csíkiak összetettben az ötödik, kategóriájukban és géposztályukban az első helyen álltak egy perc fölötti előnnyel, ám a 12-es szelektív rajtja előtt a Citroën DS3 R3T versenygépük sebességváltója meghibásodott. – Felszabadultan versenyeztünk, az autó is jól ment, gyorsak is voltunk, de a technika megviccelt. Sajnos győzelmet dobtunk el az 5-ös géposztályban és az elsőkerék-meghajtású autók kategóriájában is, de ilyen a technikai sport – mondta a versenyt követően Teslovan Adrian. A csíki pilóta hozzátette, az idény egyik legjobb eredményét érhették volna el, ha az autó nem hibásodik meg. – Egyelőre még nem tudjuk, mi okozta a váltóban a hibát. Amíg ment a kocsi, addig eredményeinken is látszott, hogy kategóriánkban és géposztályunkban nem volt nálunk gyorsabb, sőt összetettben az előkelő ötödik helyen álltunk, úgy, hogy voltak szelektívek, ahol csak a dobogósok vertek meg, és volt egy abszolút harmadik időnk is – mondta lapunknak Cseh Vajk Imre. A pontszerzők Összetett: 1. Dan Gârtofan (Skoda Fabia R5), 2. Bogdan Ma­rișca (Ford FIesta R5), 3. Valentin Porcișteanu (Mitsubishi Lancer Evo 9), 4. Rareș Tomiță (Mitsubi­shi Lancer Evo 10), 5. Horațiu Savu (Mitsubishi Lancer Evo 9), 6. Szabó Csongor (Ford Fiesta R2), 7. Cătălin Grigoriu (Ford Fiesta R5), 8. Mihnea Mureșan (Dacia Sandero), 9. Gabriel Ene (Renault Clio), 10. Radu Necula (Suzuki Swift Sport). Kopacz Gyula