Fordulatos mérkőzésen döntetlen

Rendhagyó mérkőzést rendeztek Csíkszeredában az Erőss Zsolt Arénában, ahol mintegy ezer néző előtt lépett pályára a Székelyudvarhelyi KC és a Tordai Potaissa a férfi kézilabda-bajnokság hatodik fordulójában. Az SZKC a szünetben vezetett, majd a fordulást követően hátrányba került, a hajrát négygólos előnnyel várhatta, de végül az utolsó gólt is ők szerezték, amellyel döntetlenre mentették a meccset. [caption id="attachment_36933" align="aligncenter" width="1400"]09_szkc6_tnk_1075_lr Izgalmas meccsen játszott döntetlent az Erőss Zsolt Arénában az SZKC Fotó: László Róbert[/caption] Izgalomból nem volt hiány eddig sem a Székelyudvarhelyi KC – Tordai Potaissa férfi kézilabdameccseken, és újból hasonlóan alakult a csapatok párharca. Igaz, ezúttal semlegesnek mondható helyszínen, hiszen a találkozót Csíkszeredában, az Erőss Zsolt Arénában rendezték, miután a székelyudvarhelyi Sportcsarnok a hagyományos Őszi Vásárnak adott otthont az elmúlt hétvégén. Az SZKC Da Rosa, Mihalcea, Markez, Tálas, Onyejekwe, Ko­mogorov, Kuzmanoszki felállásában kezdett (játszott még Jokanovics, Ojleszki, Kukoszki, Peric, Baranau és Szász), de sok örömük nem volt benne, hiszen a vendégek hamar kétgólos előnyre tettek szert. Öt perc kellett elteljen, hogy a Vlad Caba által irányított udvarhelyi csapat összeszedje magát, és ezt olyannyira jól tette, hogy a 17. percre már hárommal ment az SZKC. Igaz, a különbséget tovább nem sikerült növelni, hiszen a tordaiak szívósan kapaszkodtak, és a szünetig egy gólt még le is dolgoztak. A térfélcserét követően a Torda akarata érvényesült. Előbb egyenlítettek, majd a 39. percre már a vezetést is átvették, nem hiába jött az időkérés. A várva várt feltámadás késett, Tálas ziccereket hibázott, illetve Mihalcea hetest rontott. A vendégek is megtorpantak azonban, nem tudták kihasználni az udvarhelyiek hibáit, és mire észbe kaptak, addigra az SZKC tetemes előnyre tett szert. Kilenc perccel a vége előtt 28–24 volt az udvarhelyiek javára. Ekkor újabb fordulat állt be. Erőre kaptak a vendégek, és az 58. percre egyenlítettek (30–30), majd a vége előtt húsz másodperccel a vezetést is megszerezték. A középkezdést követően egy udvarhelyi támadást követően Adomnicai ziccerben lerántotta Komogorovot, ezért jöhetett a büntető, amelyet Mihalcea értékesített, döntetlenre mentve a meccset. A soron következő fordulóban az SZKC szerdán 17.45-től a Dunărea Călărași vendége lesz. Eredmény, 6. forduló: Székely­udvarhelyi KC – Tordai Potaissa 31–31 (14–12) /az SZKC gólszerzői: Mihalcea 7, Komogorov 6, Peric 5, Onyejekwe 3, Tálas, Markez, Kuzmanoszki, Baranau 2–2, Ojleszki, Szász 1–1/. Darvas Attila