Fontos győzelmeket arattak

Mindkét Hargita megyei csapat győzött a 3. Liga 18. fordulójában. Az FK Csíkszereda hazai közönség előtt győzte le a Szászrégeni Avântult, míg a Székelyudvarhelyi FC Radnóton nyert. Az udvarhelyiek sikerüknek köszönhetően egy helyet javítottak a tabellán, míg az FK továbbra is második az 5. csoportban. [caption id="attachment_85793" align="aligncenter" width="1000"] Látványos cselek az FK Csíkszereda–Szászrégeni Avântul mérkőzésen Fotók: FK Csíkszereda[/caption] Fontos győzelemmel zárta az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi FC is a hazai labdarúgó 3. Liga 18. fordulóját. Az udvarhelyiek a kiesés elkerüléséért vívott csatában nyertek rangadót a sereghajtó Radnót ellen idegenben, míg az FK Csíkszereda hazai közönség előtt győzte le könnyedén a szászrégeni Avântult. A forduló rangadóján a listavezető Lénárdfalva legyőzte a harmadik Nagybányai Minaurt, így továbbra is őrzi első helyét, előnye három pont az FK-val szemben, míg a csíkiak négy ponttal előzik meg a harmadik Minaurt. Péntek délután nem bízott semmit a véletlenre az FK a szász­régeniek elleni meccsen, hamar támadásba lendültek, és a 9. percben Casiadi-Bakó Soma lövését követően mentett egy vendégvédő, s noha több néző is úgy látta, a gólvonal mögül rúgta ki a labdát az Avântul játékosa, a játékvezető nem ítélt semmit. A 25. percben szerezte meg az FK a vezetést, Magyari remek indítást követően tört a kapura, és nem hibázott. A 37. percben Magyari- nak volt még egy óriási helyzete, de a csatár ezúttal hibázott. A szünet után sem lankadt a csíki támadás, az 47. percben Casiadi-Bakó Soma megszerezte csapata második találatát, a fiatal FK-játékos először volt eredményes a 3. ligában. Kilenc perccel később Bajkó is bevette az Avântul kapuját, majd két cserejátékos, Antal és Hodgyai is gólt ért el, így a végén könnyedre sikeredett a csíki győzelem. Szombaton a Székelyud­var­helyi FC a sereghajtóhoz látogatott, és annak ellenére, hogy több helyzetet is kialakítottak a vendégek, csak a 23. percben találtak a radnótiak kapujába, miután Vékás beadásából Dinu kapásból lőtte a labdát a hálóba. Egy perccel a szünet előtt Dinu szolgálta ki remekül Logont, aki a kapust is kicselezve duplázta meg az udvarhelyiek előnyét. A szünetet követően a Radnót SK focisai bátrabban játszottak, volt két nem túl komoly helyzetük is, ám a védekezésre összpontosító SZFC-t nem sikerült megtörniük. A meccs hajrájában büntetőhöz jutott az SZFC, amelyet Dinu értékesített, így a vendégek nyerték a kiesés elkerüléséért vívott rangadót. Mivel a szintén bennmaradásért küzdő Marosvásárhelyi MSE és Szászhermány találkozót a barcaságiak nyerték, az SZFC egy helyet javított a tabellán, de továbbra is kiesést jelentő helyen áll az 5. csoportban. A következő, 19. fordulóban az SZFC a Kolozsvári CFR II-t fogadja, míg az FK Csíkszereda a sereghajtó Radnótra látogat. Eredmények Labdarúgó 3. Liga, 18. forduló, 5. csoport: FK Csíkszereda – Szászrégeni Avântul 5–0 (1–0) /Magyari (25.), Casiadi-Bakó (47.), Bajkó (56.), Antal (72.), Hodgyai László (89.)/; Radnóti SK – Székelyudvarhelyi FC 0–3 (0–2) /Dinu (23., 82.), Logon (44.)/; FC Szászhermány – Marovásárhelyi MSE 3–0, Medgyesi Gaz Metan II. – Besztercei Gloria 0–0, Kolozsvári CFR II. – Dési Unirea 0–3, Lénárdfalva – Nagybányai Minaur 4–0, Barcarozsnyói Olim­pic Cetate – Kolozsvári Sănătatea 1–1, Tasnádi Unirea – Tordai Arieșul Sticla 2–3. Az állás 1. Lénárdfalva 18 14 1 3 54–17 43 2. FK Csíkszereda 18 12 4 2 47–12 40 3. Minaur 18 10 6 2 32–13 36 4. Sănătatea 18 10 4 4 29–16 34 5. CFR II. 18 9 6 3 35–22 33 6. Olimpic Cetate 18 9 3 6 20–19 30 7. Arieşul Sticla 18 8 4 6 26–24 28 8. Avântul 18 7 6 5 23–22 27 9. Gloria 18 6 4 8 23–27 22 10. Tasnád 18 5 6 7 29–34 21 11. Dés 18 4 7 7 27–29 19 12. Szászhermány 18 5 4 9 24–27 19 13. Székelyudvarhely 18 4 4 10 18–28 16 14. Marosvásárhely 18 4 3 11 17–44 15 15. Gaz Metan II. 18 3 2 13 20–39 11 16. Radnót 18 2 0 16 12–63 6 HN-összeállítás