Fontos győzelem a rangadó előtt

Nem okozott gondot a Szé­kelyudvarhelyi FK teremlabdarúgó-csapatának a Galactic Focşani legyőzése a román bajnokság 13. fordulójában. Az utolsó előtti helyezett otthonában a Jakab Zoltán által felkészített udvarhelyi fiúk gáláztak, és végül 8–0-ra nyertek. Fontos győzelem volt a ma esti Temesvár elleni rangadó előtt. Nagyarányú győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FK a Galactica Focşani vendégeként a román teremlabdarúgó-bajnokság 13. játéknapján. A bajnokságban a 12. helyet elfoglaló Galactic nem volt méltó ellenfele a szezont nagyon rosszul kezdő udvarhelyi csapatnak, amely 13 percnyi játékidő eltelte után Szécsi duplájával, illetve Bíró góljával már 3–0-ra ment. A szünetet követően pedig gáláztak Jakab Zoltán tanítványai, akik további öt gólt rúgva simán hozták a kötelező győzelmet. Ma viszont rangadót játszanak a fiúk, akik az újonc, de nagyon megerősített Temesvári Informaticát látják vendégül a kilencedik fordulóból elhalasztott találkozón. A temesvári csapatban többek közt a válogatott két alapembere is játszik Florin Matei, illetve Robert Lupu révén. Utóbbi többek közt az újdonsült szövetségi kapitány, aki vezetésével a román válogatott – Szőcs Lászlóval a soraiban – első összecsapásán 5–1-es vereséget szenvedett Szerbiától. A rangadót ma 18 órától rendezik a városi sportcsarnokban. Eredmény, 13. forduló: Galactic Focşani – FK Székelyudvarhely 0–8 (0–3) /az FK gólszerzői: Biró (3., 22., 30.), Szécsi (5., 13., 23.), Szőcs László (24.), Kedei (26.)/. HN-összeállítás