Folytatták a sorozatot

Egygólos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunãrea ellen a román bajnokság újabb páros mérkőzésének első felvonásán. A csíki csapat hét légósa közül, „csak” négyen léptek jégre. Az új szerzemény, Potapov góllal mutatkozott be. [caption id="attachment_59927" align="aligncenter" width="960"] Valcharék újabb győzelmet arattak Fotó: Pál Zoltán[/caption] Letudta a Csíkszeredai Sportklub az újabb román bajnoki meccsét, és folytatta remek sorozatát. Ennek a Galaci Dunărea látta kárát. A találkozó során a csíki csapat lépett fel támadóbb szellemben, ám mégis a Duna-parti alakulat szerezte meg a vezetést az első harmad végén, miután a hosszú idő után újból bizalmat kapó Ruczujt mattolta. A második harmadra viszont összekapta magát a csíki csapat és a meccs közepére Taratuhin, illetve Farkas góljaival már átvették a vezetést. Igaz erre Szőcs révén volt még válasza a hazai csapatnak, de a harmad utolsó percében egy emberelőnyt Valchar váltott gólra. Az utolsó felvonás elején nagyot küzdött a kék-fehér alakulat, hiszen három percen át kettős emberhátrányban játszottak, majd amint az letelt, a Szpartak Moszkvától igazolt Potapov is betalált. A hajrára még így is maradt izgulnivaló, hiszen Raszulov újfent felhozta csapatát mínusz egyre, de végül a Sportklub meg tudta tartani egygólos előnyét. A Sportklub újabb győzelmében nem tudott a csapat segítségére lenni Fabus, Bjelov, illetve Rusnak, akik kisebb sérülés miatt pihentek. A felek péntek este 18.30 órától újból farkasszemet néznek, míg az elkövetkezendő napok csúcsmeccsét Gyergyószentmiklóson rendezik hétfőn és kedden, amikor a Progym vendége a Brassói Corona lesz. Eredmény: Galaci Dunărea – Csíkszeredai Sportklub 3–4 (1–0, 1–3, 1–1) /Kumeliauskas (20.), Szőcs (37.), Rasulov (52.), illetve Taratuhin (29.), Farkas (32.), Valchar (40.), Potapov (49.)/. Darvas Attila