Feljutott a válogatott

Újvidék adott otthont a múlt héten az U20-as Divízió II B csoportos jégkorong-világbajnok­ságnak. A tornát a romániai válogatott nyerte, a csapat sikerének köszönhetően jövőben egy osztállyal fennebb, a Divízió II A csoportban szerepelhet. Teljesítette célkitűzését a romániai U20-as jégkorong-válogatott, amely megnyerte a múlt héten Újvidéken zajlott Divízió II B csoportos világbajnokságot. A csapat keretének többsége székelyföldi hokis, a válogatott edzői stábjában is volt egy csíkszeredai tréner Elekes Levente személyében. A csapat csupán egy pontot vesztett a vébén, a házigazdákat nem sikerült a rendes játékidőben legyőzniük. A torna nyitómeccsén – múlt vasárnap – Rokaly Szilárd két, illetve Ferencz-Csibi, Geréb, Rokaly Norbert, György, Sándor és Gajdó góljaival 8–0-ra nyert a romániai csapat Ausztrália ellen, hétfőn Geréb két, valamint Rokaly Sz., Sándor, Szopos és György találataival 6–2-re nyertek Belgium ellen. Szerdán Rokaly Sz. kétszer, Rokaly N., György és Sándor pedig egyszer talált a szerbek kapujába, a csapat a ráadásban szerezte meg a győzelmet, és csak ezen a meccsen vesztett pontot. Csütörtökön 12–3-ra nyert a válogatott Kína ellen, György négyszer, Rokaly Norbert kétszer, Ferencz-Csibi, Rokaly Szilárd, Köllő, Sándor, Gajdó és Vasile pedig egy-egy alkalommal volt eredményes. Szombaton a csoportdöntőt a spanyolok ellen vívta a romániai válogatott, Geréb és Rokaly Norbert találataival hat perc után kettővel vezetett a csapat, ám az ibériaiak az első szünet előtt szépítettek. A második harmad első percében Geréb duplázott, de egy perccel a második pihenő előtt újra szépítettek a spanyolok, a 44. percben egyenlítettek, három perccel később pedig a vezetést is megszerezték. Az 52. percben Sándor ugyan egyenlített, ám húsz másodperccel később újra a spanyoloknál volt a gólelőny, az 53. percben Geréb triplája után 5–5 volt az eredmény. Az 55. percben kettős emberelőnyhöz jutott a romániai válogatott, ezt egy perccel később Sándor ki is használta, a meccs vége előtt a spanyolok egy emberfórhoz jutva kapusukat is csatárra cserélve próbálkoztak egyenlíteni, ám ez nekik nem sikerült, így 6–5-re nyertek. A csoportból Kína esett ki, a romániai csapat jövőben a II/A csoportban szerepelhet, ahol Horvátország, Észtország, Litvánia, Hollandia és Japán lesz az ellenfél.