Feladták a viadalt a TDCT-sek

Nem sikerült túl jól a Tusnad Drag Cycling Team tagjainak a Szeben Kerékpáros Körverseny, a csíki csapatból csak Ruben Ramos indult el az utolsó szakaszon, a többiek feladták a viadalt az első három szakasz során. Az oprszág legerősebb kerékpáros versenyét a kolumbiai Bernal Gomez Egan Arley nyerte. [caption id="attachment_52942" align="aligncenter" width="2048"] Ruben Ramos a szebenjuharosi befutón. Egyedül maradt nyeregben a csíki csapatból[/caption] Nagyon erős mezőny állt rajthoz az idei Szeben Kerékpáros Körversenyen, a tegnap véget ért viadalon tizenegy országból 19 csapat vett részt. Az ország legrangosabb országúti kerékpárversenyén 734 kilométert tett meg a mezőny, a amlyen három prokontinentális és 15 kontinentális csapat, valamint a román válogatott indult, a viadal az Europe Tour-sorozatban 2.1-es kategóriás versenyként szerepelt. A Tusnad Drag Cycling Team három argentin, egy orosz és két székelyföldi versenyzővel állt rajthoz, Novák Károly Eduárd mellett a 18 éves László Péter, Hugo Velazquez, Ruben Ramos, Lezica Facundo és Leonid Krasnov volt tagja a csíkszeredai csapatnak. Szerdán este Szeben központjában tartották az egyéni időfutamot, a 2,3 kilométeres prológot az olasz Andrea Palini nyerte, a TDCT-ből Velasquez az 58., Ramos a 71., Lezica a 73., Krasnov a 103., Novák a 106., László a 108. helyen ért célba. Csütörtökön az első szakaszt (Szeben–Balázsfalva–Szer­dahely–Popláka–Szeben; 211,8 km) a kolumbiai Edwin Avila nyerte, a csíki csapatból Novák feladta a viadalt, Lezica a 30., Ramos az 57., Velasquez a 97., Krasnov a 103., László a 104. helyen ért célba. Pénteken a verseny királyetapját tartották (Szeben–Nagydisznód–Szentágota–Bâ­lea-tó; 160 km), a szakaszt a kolumbiai Bernal Gomez Egan Arley nyerte. Lezica és Velasquez feladta a viadalt, Ramos a 39., Krasnov a 102., László a 103. helyen ért célba a Transzfogarason. Szombaton újra hegyibefutó volt, ezúttal Szebenjuharosra érkezett a mezőny 211,5 km után, ezt a szakaszt is Bernal nyerte, Ramos a 26. lett, míg Krasnov és László nem ért célba, számukra véget ért a viadal. Tegnap a 148,4 km-es utolsó etapon (Szeben–Medgyes–Szelindek–Szeben) Eduard Grosu nyert, lapzártánkig nem közölték a verseny teljes eredményeit. A díjkiosztón viszont kiderült, a kolumbiai Bernal Gomez Egan Arley nyerte a 7. Szeben Kerékpáros Körversenyt, amelyen – az előző évekhez hasonlóan – túl erős volt a mezőny a hazai csapatok és sportolók számára. Kopacz Gyula