Ezúttal sem termett babér a csíkiaknak Bákóban

Rangadót veszített az FK Csíkszereda a román labdarúgó harmadik liga nyolcadik fordulójában, és akárcsak a Románia-kupán, ezúttal is vesztesen távozott a Bákói Aerostar otthonából. A Székelyudvarhelyi FC az alsóházban rangadót tudott nyerni. [caption id="attachment_58363" align="aligncenter" width="1024"] Otthon tartotta a három pontot az SZFC Fotó: szfc.ro[/caption] Úgy vágtak neki a labdarúgó harmadik ligában szereplő megyei csapatok az előttük álló nyolcadik fordulónak, hogy pontot vagy épp pontokat akarnak szerezni, ráadásul mind az FK Csíkszereda, mind a Székelyudvarhelyi FC rangadót játszott, közvetlen riválisokkal. Bukta Bákóban Az FK Csíkszeredának viszont nem sikerült a kitűzött célt teljesítenie Bákóban. A moldvaiak remekül kezdték az első félidőt és a 12. percben Artenie, miután kiharcolt egy szabadrúgást, remekül ívelte be a labdát Vraciunak, aki néhány méterről a kapuba fejelte a labdát. Mindössze egy perccel később Soufiane Jebari egyenlíthetett volna, de hat méterről fölé rúgta. A 18. percben egy kirúgásnál Nagy Barna ajándéklabdát adott az ellenfélnek, és Vraciu most sem hibázott. Úgy tűnt, hogy az FK játéka megtört, a korai gólok megzavarták a csapatot. A 37. percben a bákóiak játékosa, Artenie remekül végzett el egy szögletet, a labda Mihăeș fejére érkezett. Ezzel le is lett zárva az első félidő. A második elején a hazaiak játékosa, Istrate megkapta második sárgáját, de az emberelőnyt nem sikerült kihasználni, bár adódott az FK előtt 4-5 nagyobb helyzet is. Kiléptek a gödörből A Székelyudvarhelyi FC is rangadót játszott, csak épp alsóházit a közvetlen rivális Avântul Valea Mărului alakulatával, hazai környezetben. A hazai csapat pompásan kezdte az összecsapást, és mindössze öt perc után Izet lőtt gólt Csifó remek passzát követően. A gól után némiképp beszorult a hazai csapat, de amikor sikerült kijönniük a szorításból, két ordító helyzetet is kihagytak. Előbb Modra, majd Csifó lőtt kapufát, hogy a harmadikra Ribarics estében kotorja be a labdát a Galac megyeiek hálójába. A szünet után aktívabb volt a vendégegyüttes, de a hazai védelem remekül állta a sarat. A végére jutott még egy-egy piroslap, de a gólok száma nem növekedett. A következő fordulóban az FK Csíkszereda a Szászhermányi AFC-t fogadja, míg a Székely­udvarhelyi FC a Kézdi­vásárhelyi KSE vendége lesz. 3. liga, I-es csoport, 8. forduló3. liga, I-es csoport, 8. forduló Bákói Aerostar – FK Csíkszereda 3–0 (3–0) /Vraciu (12., 18.), Mihăeș (37.)/. Az FK felállítása: Nagy – Csiszer, Benkő – Bíró (66. Csíki), Lőrincz, Lakatos, Jakab (46. Hodgyai), Pál (66. Majzik), Savin, Soufiane (46. Eder), Györgyi, Bajkó.Székelyudvarhelyi FC – Avântul Valea Mărului 2–0 (2–0) /Izet (5.), Ribarics (35.)/. Az SZFC felállítása: Sebestyén – Balázsi (Márton, 88.), Székely, Radicof, Izet, Kicsi (Szabó, 55.), Tankó, Csifó, Modra (Péter, 62.), Czimbalmos, Ribarics.A forduló további eredményei: CSM Focșani – CSM Pașcani 2–1, Szászhermányi AFC – Románvásári VSK 1–2, Galaci Metalosport – Sporting Liești 0–11, Galaci Suporter Club Oțelul – Kézdivásárhelyi KSE 1–1, Bucovina Rădăuți – Sănătatea Dărăbani 2–1. 1. Galaci Oţelul 8 5 3 0 23–5 18 2. Bákói Aerostar 8 5 3 0 19–6 18 3. Sporting Lieşti 8 5 1 2 27–10 16 4. Szászhermányi AFC 8 5 1 2 19–5 16 5. CSM Focşani 8 3 4 1 16–6 13 6. FK Csíkszereda 7 4 1 2 15–10 13 7. Barcarozsnyói Cetate 7 4 0 3 14–9 12 8. Románvásári VSK 7 3 2 2 18–11 11 9. Bucovina Rădăuţi 7 3 1 3 11–8 10 10. Székelyudvarhelyi FC 8 3 0 5 23–18 9 11. Kézdivásárhelyi KSE 7 2 3 2 9–12 9 12. Sănătatea Dărăbani 7 1 2 4 12–17 5 13. Avântul Valea Mărului 7 1 1 5 7–19 4 14. CSM Paşcani 7 1 0 6 5–22 3 15. Galaci Metalosport 8 0 0 8 1–61 0 Darvas Attila