Ezüstérmes a Vasas

Székelyudvarhely adott otthont a hétvégén az U16-os lány országos döntőnek, amelyre hat együttes kvalifikálta magát, köztük a Székelyudvarhelyi Vasas Femina is, amely döntőt játszott. A bajnoki arany viszont nem lett meg. A szakvezetés viszont elégedett. [dropcap]E[/dropcap]gy héttel korábban az U12-es és az U14-es lány labdarúgó országos bajnokságon a Székelyudvarhelyi Vasas Femina országos bajnoki címet szerzett. Erre készültek az U16-os korosztály labdarúgói is, akik annak is örvendhettek, hogy hazai környezetben, azaz Székelyudvarhelyen, rendezték az országos tornát. Az előselejtezőkből hat csapat jutott be a döntő tornára, akiket a szervezők két hármas csoportba soroltak. A csoportelsők a fináléba jutottak, míg a többiek a helyezésekért játszhattak. A Székely János által felkészített csapat jól kezdte a tornát és leiskolázta a Nagybányai Függetlenség csapatát. A második fordulóban taktikus, fegyelmezett játékkal pedig Fălticeni-t is legyűrték 2–0-ra. Így jöhetett a finálé, ahol a Kolozsvári Olimpia volt az ellenfél. A bravúr viszont nem sikerült, és a jobban játszó kolozsváriak elhódították a bajnoki címet. Székely János, a csapat trénere, viszont elégedett volt a látottakkal. Mint fogalmazott, jó teljesítménynek számít az is, hogy a döntőben voltak, amelyet megérdemelten nyert meg a Kolozsvári Olimpia. Bár ha sikerült volna a csapatnak azt az játékot nyújtania, amit tud, akkor alakulhatott volna másként is. Eredmények A-csoport: Székelyudvarhelyi Vasas Femina – Nagybányai Függetlenség 6–1 /udvarhelyi gólszerzők: Benő Krisztina 2, Hăidău – öngól, Kecseti Hajnal, Péter Kata, Dezső Orsolya/, Armonia Fălticeni – Nagybánya 5–1, Vasas Femina – Fălticeni 2–0 /Geréd Erika, Bartalis Barbara/. B-csoport: Kolozsvári Olimpia – Alexandriai Universitatea 4–0, Târgoviște-i ISK – Alexandria 5–0, Kolozsvár – Târgoviște 2–0. A helyezésekért: az 5–6. helyért: Nagybánya – Alexandria 2–2 – büntetőkkel 7–6; a kisdöntőben: Fălticeni – Târgoviște 1–1 – büntetőkkel 4–2; döntő: Kolozsvári Olimpia – Vasas Femina 2–0. A Vasas Femina csapata: Sándor Barbara, Kis Anita, Benő Krisztina, Krall Tímea, Péter Kata, Barbu Andrea, Kecseti Hajnal, Szász Katalin, Márkon Kriszta, Bartalis Barbara, Dezső Orsolya, Geréd Erika, Tamás Tímea. Edző: Székely János. Darvas Attila