Értékes győzelmet arattak a székelyudvarhelyiek

Mindkét Hargita megyei csapat győzelemmel zárta a hazai labdarúgó 3. Liga 24. fordulóját. Az FK Csíkszereda a Marosvásárhelyi MSE ellen aratott gólzáporos győzelmet hazai környezetben, míg a Székelyudvarhelyi FC a tabellán negyedik helyezett Barcarozsnyó ellen nyert idegenben. A megyei bajnokságban Keleten csak a felsőházban érdekelt csapatok léptek pályára, míg Nyugaton teljes fordulót rendeztek, igaz, egy mérkőzés zöldasztalnál dőlt el. A körzeti bajnokságokban nem tartottak fordulót az elmúlt hétvégén, a héten viszont a Románia-kupa-sorozatban rendeznek meccseket. [caption id="attachment_87636" align="aligncenter" width="960"] Fontos három pontot szerzett a Székelyudvarhelyi FC Barcarozsnyón Fotó: szfc.ro[/caption] Sikerrel zárta mindkét Hargita megyei csapat a hazai labdarúgó 3. Liga 24. fordulóját. Az FK Csíkszereda tartja a lépést az éllovas Lénárdfalvával szemben, a Székelyudvarhelyi FC pedig felzárkózott a középmezőnyhöz. Pénteken délután az FK Csíkszereda nem adott túl sok esélyt a Marosvásárhelyi MSE-nek. Jebari a hazaiak első helyzetét gólra váltotta a 16. percben, a találat után a csíkiak előtt több lehetőség is adódott, ám ezeket nem sikerült kihasználni. A szünet előtt egy perccel egy csíki játékos ápolásra szorult, a vendégek ezért sportszerűen az oldalvonalon túlra lőtték a labdát. Az ápolást követően a bedobás után Berde mintegy hatvan méterről vissza akarta adni a labdát a vásárhelyieknek, ezért a kapujuk felé lőtte a labdát, ám a helyzetből gól lett: a labda átpattant az MSE kapusa fölött és a kapuban kötött ki. A szünet után is a csíkiak uralták a játékot, az 53. és az 54. percben négyre növelték előnyüket, majd a meccs hajrájában Magyari állította be a végeredményt. Némi meglepetésre szombaton idegenből hozta el a három pontot a Székelyudvarhelyi FC. A csoport negyedik helyén álló Barcarozsnyói Olimpic Cetate az első félidőben nem is tudott helyzetet kialakítani, míg a székelyudvarhelyiek a 16. percben első igazi helyzetüket gólra váltották. A második félidőben a remekül védekező SZFC inkább ellentámadásra épített, ám a kialakított négy helyzetből gól nem született, míg a hazaiak támadásai gyakorlatilag a vendégek blokkjaiban haltak el. Érdekesség, hogy utoljára a másik Hargita megyei csapat, az FK Csíkszereda győzte le a barcaságiakat a 16. fordulóban. Az SZFC a sikernek köszönhetően a tizedik helyre kúszott fel a tabellán, ám mindössze három pont az előnye az utolsó kiesést jelentő helyet elfoglaló Szászhermánnyal szemben. A 25. fordulóban – pénteken – az FK Csíkszereda az utolsó előtti Medgyesi Gaz Metan II. vendégeként játszik, míg a Székelyudvarhelyi FC a nyolcadik Szászrégent fogadja. Eredmények 3. Liga. 24. forduló: FK Csíkszereda – Marosvásárhelyi SE 5–0 (2–0) /Jebari (16.), Berde (45.), Veres (54.), Csürös (75.), Magyari (80.)/; Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Székelyudvarhelyi FC 0–1 (0–1) /Logon (16.)/; Tordai Arieșul Sticla – Besztercei Gloria 1–1, Kolozsvári Sănătatea – Nagybányai Minaur 0–1, Szászrégeni Avântul – Dési Unirea 1–0, Tasnádi Unirea – Radnóti SK 6–1, Medgyesi Gaz Metan II. – Lénárdfalva 0–2, Szászhermányi FC – Kolozsvári CFR II. 1–3. 1. Lénárdfalva 24 19 1 4 73–23 58 2. FK Csíkszereda 24 18 4 2 65–16 58 3. Minaur 24 14 7 3 41–15 49 4. Olimpic Cetate 24 13 4 7 27–21 43 5. CFR II. 24 12 6 6 51–34 42 6. Sănătatea 24 12 4 8 34–22 40 7. Arieşul Sticla 24 10 6 8 34–28 36 8. Avântul 24 10 6 8 32–26 36 9. Gloria 24 9 6 9 30–32 33 10. Székelyudvarhely 24 8 4 12 28–36 28 11. Tasnád 24 7 6 11 40–45 27 12. Dés 24 6 8 10 31–33 26 13. Szászhermány 24 6 7 11 30–34 25 14. Marosvásárhely 24 4 3 17 18–69 15 15. Gaz Metan II. 24 3 3 18 24–57 12 16. Radnót 24 3 1 20 23–90 10 Megyei bajnokság Az elmúlt hétvégén csak a 4. Ligában játszottak a csapatok, a körzeti bajnokságok gárdái szabadnapot kaptak. A Keleti csoportban is csak a felsőházban játszottak két mérkőzést, az alsóházban nem tartottak fordulót. A felsőház éllovasa könnyedén nyert a Balánbányai Bányász ellen, míg a Csíkszentsimoni Szefite a Pro Marost győzte le. Érdekesség, hogy a maroshévízi focisok a rájátszás során még nem tudtak egyetlen gólt sem lőni. A Nyugati csoport éllovasa rangadót nyert, a nagygalamb- falviak ezúttal a Székelyudvarhelyi Rosealt győzték le. A második Lövéte játék nélkül jutott a három ponthoz, hiszen a Székelyudvarhelyi Sporting előre bejelentette, hogy nem jelenik meg a szombati meccsen. A keresztúriak némi meglepetésre csak döntetlennel zártak Malomfalván, Farkaslaka pedig kiütéssel győzött az egykor szebb napokat is megért Homoródalmás ellen. Eredmények 4. Liga. Nyugati csoport, 20. forduló: Nagygalambfalva – Székelyudvarhelyi Roseal 1–0, Székelyvarsági Tartód – Szentábrahámi Andycom 1–5, Betfalvi Küküllő – Agyagfalvi Lendület 1–1, Zetelaki Fenyő – Szentegyházi Vasas 3–2, Malomfalvi Ifjúság – Székelykeresztúri Egyesülés 3–3, Farkaslaka – Homoródalmási Homoród 5–0, Lövétei Egyesülés – Székelyudvarhelyi Sporting 3–0 (játék nélkül). 1. Nagygalambfalva 20 15 1 4 49–25 46 2. Lövéte 20 13 2 5 44–30 41 3. Keresztúr 20 12 3 5 68–32 39 4. Roseal 20 10 5 5 35–16 35 5. Sporting 20 10 5 5 53–50 35 6. Farkaslaka 20 9 3 8 49–35 30 7. Fenyő 20 9 3 8 31–29 30 8. Ifjúság 20 8 4 8 42–47 28 9. Vasas 20 8 2 10 42–47 26 10. Lendület 20 5 7 8 39–39 22 11. Homoród 20 6 3 11 45–61 21 12. Andycom 20 5 2 13 39–61 17 13. Küküllő 20 4 5 11 23–46 17 14. Tartód 20 2 3 15 24–65 9 4. Liga. Keleti csoport, rájátszás. Felsőház, 4. forduló: Csíkszentsimoni Szefite – Maroshévízi Pro Maros 4–0, VSK Gyergyószentmiklós – Balánbányai Bányász 3–1. 1. VSK Gyergyó 4 3 1 0 14–5 27 2. Szefite 3 2 1 0 11–5 22 3. Pro Maros 3 0 1 2 0–6 15 4. Szentdomokos 3 1 0 2 4–8 14 5. Bányász 3 0 1 2 1–6 13 Női foci Két győzelem és egy vereség a Hargita megyei csapatok hétvégi mérlege a női labdarúgó-bajnokságban. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina az 1. Liga éllovasának otthonában szenvedett vereséget, és 22 ponttal a negyedik helyen áll, igaz, csak két pont a hátránya a második Kisbecskerekkel és egy egység a harmadik a Borgóprunddal szemben. A 2. Ligában éllovas a Vasas Femina II., amely ezúttal hazai pályán nyert a Magura Bákó ellen. A 3. Liga III. csoportjában az FK Csíkszereda idegenben győzött, így továbbra is őrzi a második helyet. Eredmények 1. Liga, 15. forduló: Szé­kelyudvarhelyi Vasas Femina – Kolozsvári Universitatea Olimpia 2–3. 2. Liga, 11. forduló: Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. – Bákói Magura 5–0. 3. Liga, 7. forduló: Szamosújvári Atletic Olimpia – FK Csíkszereda 1–3. Ifjúsági foci Az U19-es Elit Ligában az FK Csíkszereda II. megszerezte második győzelmét a bajnokságban, míg a klub másik csapata leikszelt a második helyezett U Craiova csapatával. Az FK Csíkszereda két fordulóval az alapszakasz vége előtt a harmadik helyen áll, hátránya az oltyánokkal szemben hat pont, de megelőzni nem, csak utolérni tudja Ilyés Róbert csapata az U Craiovát. Ugyanis a két gárda egymás elleni párharcában jobbak az oltyánok, akik hatból négy pontot szereztek. Az országos bajnokság 10. csoportjában a második helyen álló Székelyudvarhelyi FC hazai közönség előtt nyert az elmúlt hétvégén. Az U17-es Elit Ligában is székely–oltyán rangadó volt, igaz, az U19-esekhez képest jobb csíki eredménnyel. Dusinszki Zoltán csapata 3–1-re nyert az U Craiova ellen, és a két csapat helyet is cserélt a tabellán: a csíkiak a második, míg az oltyánok a harmadik helyen állnak. A két csapat között mindössze két pont a különbség, a helyezésnek viszont óriási jelentősége van, hiszen a csoportmásodik az elsővel karöltve az elődöntőbe jut. Az utolsó előtti fordulóban – május 1-jén – az FK az utolsóelőtti Nagyszebeni Interstart, a craiovaiak pedig a hetedik Kolozsvári FC Ardealult fogadják, míg három nappal később, máju 4-én az utolsó fordulóban mindkét gárda a Kincses Városban játszik: az FK az Ardealul, míg a Craiova a negyedik helyezett CFR vendégeként lép pályára. A korosztályos országos bajnokságban harcban áll az FK Csíkszereda II. a csoportelsőségért, ám az utolsó előtti fordulóban szabadnapos lesz a csapat, így gyakorlatilag az utolsó fordulóban, május 4-én a Besztercei Gloria Junior ellen játssza a következő meccsét a gárda. A 10. csoportban a Kolozsvári LPS 36 ponttal vezet a 33 pontos FK II. előtt, míg a Sepsi OSK 33 ponttal a harmadik, így akár a sepsiszentgyörgyiek is lehetnek a végén csoportelsők, amennyiben május 1-jén legyőzik Marosvásárhelyt, az utolsó fordulóban pedig a kolozsváriakat. A Székelyudvarhelyi FC az utolsó előtti fordulóban az éllovas vendége lesz, az utolsó fordulóban pedig szabadnapos a 11 ponttal hetedik helyen álló gárda. Eredmények U19, 16. forduló. Elit Liga. Keleti csoport: FK Csíkszereda II. – Bukaresti Sport Team 2–0. Nyugati csoport: FK Csíkszereda – U Craiova 1–1. Országos bajnokság: FK Székelyudvarhely – LPS Marosvásárhely 2–0. U17, 16. forduló. Elit Liga: FK Csíkszereda – U Craiova 3–1. Országos bajnokság: FK Székelyudvarhely – LPS Marosvásárhely 2–4, FK Csíkszereda II. – Szászrégeni Lucian Blaga 5–0. Románia-kupa A héten tartják a Románia-kupa megyei szakaszának harmadik fordulóját, amelyen a 4. és 5. Liga csapatai érdekeltek. Egy találkozót tegnap rendeztek, ma öt, holnap egy, míg április utolsó napján egy találkozót játszanak. A Szentegyházi Vasas – Ho­mo­ródalmási Homoród találkozót tegnap játszották, a mérkőzés lapzártánk után ért véget. A műsor Megyei szakasz, 3. forduló, a műsor: ma: Agyagfalvi Lendület – Székelyudvarhelyi Roseal, Ze­te­laki Fenyő – Farkaslaka, Ho­mo­ród­szentmártoni Reménység – Malom­falvi Ifjúság, Csík­szentgyörgyi Fiság – VSK Gyer­gyószentmiklós, Gyi­mesbükk – Csíkszentsimoni Szefite; holnap: Csíkszentdomokos – Maroshévízi Pro Maros; április 30.: Szentábrahámi Andycom – Szé­kely­keresztúri Egyesülés. Minden találkozó 17 órakor kezdődik. HN-összeállítás