Értékelt a TCT

Évértékelőt tartott tegnap délután a Novák Cukrászdában a Tusnad Cycling Team. Az ország egyetlen kontinentális kerékpárcsapata idén rengeteg hazai és nemzetközi viadalon indult, amelyeken a gárda kerekesei remekül szerepeltek. Idén két országos címet is szereztek a csapat tagjai. [caption id="attachment_18079" align="aligncenter" width="620"]Évértékelőt tartottak a TCT-nél Fotó: Balázs Árpád Évértékelőt tartottak a TCT-nél Fotó: Balázs Árpád[/caption] Tegnap késő délután a Novák Cukrászdában tartotta évértékelőjét a Tusnad Cycling Team. Az ország egyetlen kontinentális kerékpárcsapata az év folyamán több hazai és nemzetközi rangos viadalon indult, tagjai számos jó eredménnyel tértek haza. Öt hazai országos bajnoki érmet és két országos bajnoki címet is szereztek a csíki csapat kerekesei. A csapat vezéregyénisége, No­vák Károly Eduárd a harmadik helyen zárta a Mallorca Challenge-t, a Debrecen Körversenyen és a román bajnokság egyéni időfutamán a 4. helyen zárt. A csíki sportoló idén Notwillben ezüstérmes lett a parakerékpáros világbajnokság országúti versenyén, a németországi világkupafutamról pedig egy 6. és egy 4. helyezéssel tért haza. A parakerékpáros pályaszakág egyéni időfutamában Novák a második helyen zárt, üldözésben pedig a hatodik lett. A TCT-s kerekese már a jövő évi, Rióban sorra kerülő paralimpiára készül, jelenleg is Argentínában edzőtáborozik. Andrei Barbu megnyerte az U23-as korosztályban az országos bajnoki egyéni időfutamot, és második lett az országúti szakágban. Az országúti viadalon Vlad-Nicolae Dobre lett a bajnok, így az U23-as korosztályban mindkét szakágban TCT-s végzett az első helyen. Andrei Nechita két ob-éremmel büszkélkedhet: harmadik lett az egyéni időfutamon és az országúti versenyen is. A Malopolska kört a 10. helyen zárta, második lett a Székelyföld Kerékpáros Körverseny első szakaszán, a viadalt egyébként összetettben a 8., a pontversenyben az 5. helyen zárta. A kerekes jól szerepelt a bolgár Fekete-tenger Körversenyen is, ahol a pontversenyben 8., az összetettben pedig a 7. helyen végzett, a Gemenc Nagydíjon a második lett, megnyerve az első szakaszt, utóbbi eredményét a Debrecen Körversenyen is megismételte. Sebestyén Szabolcs megnyerte a Margitta-kupát, az országos bajnokságon az egyéni időfutamban a 6., az országúti versenyen a 4. lett, Debrecenből pedig a második helyezettnek járó díjjal tért haza. Kenyeres Ábel a magyar ob országúti szakágán a hetedik helyen zárt, a lengyel Malopolska Körversenyen (UCI 2.2) az ifjúságiak korosztályában a hatodik lett. Artem Topchanyuk a Szerb Körversenyt (UCI 2.2) összetettben harmadikként, a pontversenyben nyolcadikként zárta – megnyerve a második szakaszt –, az Odessza Nagydíjon a harmadik lett, a bolgár körversenyen pedig a hegymenők viadalában a hatodik helyen zárt. Martín Lestido legjobb eredményét a bolgár körön érte el, ahol összetettben a kilencedik helyen zárt A Tusnad Cycling Team a nemzetközi szövetség (UCI) által november végén közölt nem végleges idei ranglistáján a 92. helyen szerepel (135-ből). A Tusnad Cycling Team támogatói: Tusnád Ásványvíz Rt., Hargita Megye Tanácsa, Csíkszereda Polgármesteri Hivatala, MOL Románia, Novák Cukrászda, MedExpert Kft., Allianz Țiriac Biztosító, Casco, Bellotto. HN-információ