Erőt meríteni a győzelmekből

Sovány, de annál fontosabb győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a MOL Liga péntek esti találkozóján. A csíki csapat ezzel a győzelemmel a kezébe vette a saját sorsát a sorozat rájátszásába való jutást illetően. Hogy ez meglegyen, maximális pontszámot kell elérni a három idegenbeli meccsen. A legfontosabb, hogy a Ferencváros elleni találkozót kötelezően meg kell nyerni rendes játékidőben. [caption id="attachment_22217" align="aligncenter" width="620"]12_hoki_sc-dab Jó és nem utolsósorban lendületes játékkal újabb győzelem Fotó: László Róbert[/caption] A MOL Liga alapszakaszának utolsó hazai mérkőzését játszotta péntek este a Csíkszeredai Sportklub együttese a Dunaújvárosi Acélbikák ellen. Az egy nappal korábban a Fehérvár felett aratott győzelem megadta az alaphangulatot a lelátón is, ahol közel telt ház volt. A fiúk pedig ott folytatták, ahol egy nappal korábban befejezték. Óriási tempót diktáltak, amely nyomásnak nem tudott ellenállni a dunaújvárosi alakulat. A 6. percben épphogy letelt a Sportklub kettős fórja, Tambijevs megszerezte a vezetést. Pár percre rá pedig Bors kékvonalas lökete jött le Duschekről, amelyet Gyagyusko juttatott a ketrecbe. A hazai csapat lendülete nem tört meg, Duschek viszont a folytatásban nem hibázott, és remek teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet. A második húsz perc áthúzódó vendégfölénnyel kezdődött, majd egyenlő létszám mellett is a vendégek domináltak. A kék-fehérek az öltözőben maradtak. Előbb Peterdi hagyott ki egy üres kapus helyzetet, majd Rasulov is elpuskázott egy óriási lehetőséget. A fölény a 26. percben góllá érett: Léránt mattolta Peksát. A bekapott góltól folyamatosan kezdett helyrerázódni a Sportklub, és ismételten kezdték felvenni az iramot. A Dunaújváros már nem tudott kibontakozni. Ez a megállapítás végképp igaz volt az utolsó játékrészre, amikor Artur Oktyabrjov legénysége gyakorlatilag valamire való helyzetnyi lehetőséget sem hagyott a vendégeknek. A csíkiak lezárták a területeket, így Peksának sok dolga nem akadt. Elöl voltak helyzetek, de azokat nem sikerült értékesíteni. Az utolsó percre a vendégek szakvezetője lehozta kapusát, de ez sem segített. A Sportklub megérdemelten húzta be a három pontot és tapad a Ferencvárosra. Izgalmas hajrá következik. Utolsó kiszállás Az Artur Oktyabrjov vezényelte csíkiak szombaton a Bukaresti Steaua elleni román bajnoki mérkőzés lejárta után már el is utaztak Magyarországra, ahol az alapszakasz utolsó három mérkőzését rendezik. Ma a Miskolc, holnap a Ferencváros és csütörtökön a Dunaújváros otthonában lépnek pályára a fiúk. Mindhárom mérkőzés egyaránt fontos a csapat számára, de leginkább a holnapi Ferencváros elleni. A csapat vezetőedzője elutazás előtt megjegyezte: „A DVTK Jegesmedvék elleni találkozóig a pihenésre fektetik a hangsúlyt. Már a Steaua ellen nagyon fáradtan mozogtunk, hiányzott a megfelelő koncentráció és lassabbak is voltunk a kelleténél. Négy sorral vágunk neki minden meccsnek, és a végsőkig küzdeni fogunk.” [box type="shadow" ]MOL Liga – eredmények és állás Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Dunaújváros 2–1 (2–0, 0–1, 0–0) /Tambijevs (6.), Gyagyusko (9.), illetve Léránt (26.)/; Brassó – Fehérvár 4–11 (1–4, 2–2, 1–5) /Vasile (13., 39., 43.), Fetes (40.), illetve Reisz (2.), Grieve (4., 23.), Kocsis (15., 42.), Becze (19., 43.), Shupe (35.), Holmberg (41.), Szabó (47.), Láday (57.)/; UTE – Ferencváros 2–1 (1–0, 1–1, 0–0) /Kiss Á. (16.), Virág T. (29.), illetve Luomala (23.)/. Szombat: DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – h. u. /Booras (61.)/. Vasárnap: Debreceni HK – Ferencvárosi TC 4–1 (0–1, 2–0, 2–0) /Kaszkov (25., 38.), Medvegyev (50.), Saluga (58.), ill. Hietamaki (11.)/. 1. DVTK Jegesmedvék 45 31 7 2 5 203–111 109 2. MAC Budapest 45 30 5 4 6 215–104 104 3. Fehérvár AV19 44 23 4 3 14 149–122 80 4. Debreceni HK 46 19 3 5 19 141–142 68 5. Újpesti TE 46 15 7 7 17 127–130 66 6. Ferencvárosi TC 46 17 2 4 23 147–165 59 7. Csíkszeredai Sportklub 45 13 6 5 21 124–155 56 8. Dunaújvárosi Acélbikák 47 12 2 6 27 125–162 46 9. Brassói Corona 44 6 2 2 34 94–234 24 A további műsor: ma: DVTK Jegesmedvék – Csíkszeredai Sportklub (19.30), MAC Budapest – Brassói Corona (21); holnap: UTE – Brassó (19), Fehérvár – Debrecen (19.30), Ferencváros – Sportklub (20); csütörtök: Dunaújváros – Sportklub (19.15), Fehérvár – Brassó (19.30), Ferencváros – DVTK (20), MAC – UTE (20); szombat: MAC – Debrecen (19), DVTK – Fehérvár (19.30).[/box] Darvas Attila