Erős mezőnyben álltak rajthoz

A Gemenc Nagydíjon álltak rajthoz a Tusnad Drag Cycling Team kerekesei a hét végén. A nemzetközi szövetség naptárában 2.2-es szorzóval szereplő viadal második szakaszán a csíkszeredai csapat orosz légiósa, Leonyid Krasnov a második helyen ért célba. [caption id="attachment_50401" align="aligncenter" width="1000"] Leonyid Krasnov a második helyen zárta a második szakaszt[/caption] Egy prológ és két szakasz alkotta az idén immár 43. kiírásához érkezett Gemenc Nagydíjat. A viadal a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárában 2.2-es szorzóval szerepelt, a nagydíjon több kontinentális csapat is indult, de voltak kerékpárosok magyar klubcsapatoktól és a magyar válogatott is részt vett a háromnapos versenyen. A Tusnad Drag Cycling Team Novak Ká- roly Eduárd, Bartha Csaba, Leonyid Krasnov, Facundo Lezica, Ruben Ramos, Hugo Velazquez összeállításban vett részt a magyarországi versenyen, a csíkszeredai gárdát Csicsáky Tamás sportigazgató felügyelte és Bíró István szerelőként segítette. Csütörtökön Szekszárd központjában alakítottak ki két kilométeres pályát, itt zajlott a prológ. Az etapot az olasz Fillippo Tagliani (Delio Gallina-Colosio-EuroFeed) nyerte, a TDCT-től Lezica Facundo a 23., Ruben Ramos a 25., Hugo Velazquez a 34., Leonyid Krasnov a 63., Novák Károly Eduárd a 70., Bartha Csaba a 71. helyen ért célba. Pénteken az 1. szakasz során Szekszárd környékén 130 kilométert kerekezett a mezőny, Tagliani újra a leggyorsabbnak bizonyult, míg a csíki csapatból Lezica a 20., Ramos a 34., Krasnov pedig a 52. lett, a többiek nem fejezték be az etapot. Szombaton 105 kilométer várt a mezőnyre, a szakasz nagyon izgalmasan alakult, hiszen a mezőnybefutón 55 kerékpáros ért a győztessel azonos időben a célba. A második szakaszon a TDCT nagyon remekül dolgozott, mivel nem szakadt szét a mezőny, így a befutóra Krasnovot segítette a csapat, mint utóbb kiderült, nagyon jó volt a csapatmunka. Az etapot az olasz Alessio Brugna (Delio Gallina-Colosio-EuroFeed) nyerte, Krasnov pedig a második helyen ért célba, megelőzve többek között az összetettben a versenyt megnyerő Taglianit is. A TDCT-től Ramos a 14., Lezica a 29., Novák a 62. helyen ért célba. Összetettben Tagliani nyerte a 43. Gemenc Nagydíjat, Lezica a 17., Ramos a 24., Krasnov a 47., Novák pedig a 75. lett. Kopacz Gyula