Érmek a kolozsvári országosról

Kolozsvár adott otthont az országos felnőtt cselgáncs egyéni országos bajnokságnak, amelyről nem hiányozhattak a csíki sportolók sem. Az egyéni kategóriában négy érmet, míg a nyílt versenyen egyet szereztek. [caption id="attachment_45613" align="aligncenter" width="1000"] Stoica Márk (bal oldalt) a dobogó második fokára állhatott[/caption] Nyolc csíki sportoló állt tatamira hétvégén a Kolozsváron megrendezett fel­nőtt országos egyéni cselgéncs­baj­nokságon, akiknek fele éremmel zárta a megmérettetést. A legjobb eredményt az idén korosztályt váltó – juniorból lett felnőtt – Stoica Márk érte el, aki a 90 kilogrammosok súlycsoportjában a második helyen zárt. Érdekesség, hogy nyitásként épp a Nagyváradi Libertynél versenyző csíki születésű Farkas Zoltánt győzte le. Az elődöntőben pedig egy moldáv olimpikont dobott el iponnal. A fináléban viszont alulmaradt a tapasztaltabb Bodârlău Cristiannal szemben. Szintén a dobogó második fokára állhatott a csíkszeredai, de a Nagyváradi Libertynek versenyző Vișan Vlad 81 kg-ban. A két ezüst mellett további két bronz is Csíkszeredába került. A mindössze 17 esztendős Orbán Lehel a 60 kilogrammosok között állhatott fel a dobogó harmadik fokára, akárcsak Koncz Botond a 100 kg-os súlycsoportban. Érmet nem szereztek ugyan, de remek helyezéssel zárt Papp Róbert Flórián, Kocsis Hunor, illetve Koncz Lehel. A sportolókat felkészítő Albu Botond megjegyezte, hogy az országoson nem lehetett ott Szőcs Elemér, aki térdszalagszakadás miatt még egy hónapot ki kell hagyjon, illetve az ugyancsak térdsérüléssel küszködő Bardócz Richárd. A tréner továbbá megjegyezte, hogy a sportolók többségére alig két héten belül újabb országos vár, Drobeta Turnu Severinbe, ahol az U21-es korosztály számára rendezik az egyéni döntőt. Eredmények Egyéni kategória: 2. hely: Vișan Vlad (Nagyváradi Liberty, 81 kg), Stoica Márk (Csíkszeredai Sportklub, 90 kg); 3. hely: Orbán Lehel (VSK Csíkszereda, 60 kg), Koncz Botond (VSK Csíkszereda, 100 kg); 5. hely: Papp Róbert Flórián (VSK Csíkszereda, 73 kg), Kocsis Hunor (Csíkszeredai Sportklub, 90 kg); 7. hely: Koncz Lehel (VSK Csíkszereda, 81 kg). Nyílt kategória: 3. hely: Koncz Botond. Darvas Attila