Érett játékkal a fináléban

Küzdelmes mérkőzésen, elsősorban a kitűnő védekező játéknak, köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub egygólos győzelmet aratott a Brassói Corona vendégeként a jégkorong Románia-kupa B csoportjának rangadóján, így pénteken este 19 órától készülhet a címvédésre. Az ellenfele a román bajnoki címvédő Galaci Dunãrea lesz, miután tegnap este érvényesítették a papírformát a Bukaresti Steaua ellen, a Gyergyószentmiklósi Progym legnagyobb bánatára. [caption id="attachment_41692" align="aligncenter" width="2600"] A kék-fehér szurkolók – legnagyobb örömükre – ebben az idényben sem maradnak döntő nélkül Fotó: Pál Zoltán[/caption] Eldőlt, hogy a jégkorong Románia-kupa fináléjába a bajnoki címvédő Galaci Du­nărea, illetve a kupa címvédője, a Csíkszeredai Sportklub jutott be. Előbbiek könnyedén vették az akadályt, míg a Sportklub kemény meccsen győzött a Brassó ellen. Remek védelem Nem sok babér termett az idei szezonban a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának a Brassói Corona ellen, ami a MOL Ligát, illetve a román bajnokságot illeti. A négy lejátszott meccsből csak egyet sikerült megnyerni, és azt is szeptemberben. Leo Gudasnak viszont nem volt ismeretlen a brassói alakulat, így annak fényében készítette fel a fiúkat. Már a mérkőzés előtt felhívta a figyelmet arra, hogy többet korcsolyázva lehet megállítani a sárga-kékeket, és ez be is vált. A felek keményen álltak bele a mérkőzésbe, a négysorozó Sportklub védekezésben sokat dolgozott és igyekezett leszűkíteni a lövő­sávokat, így sok esetben Onodi a lövések zömét a palánk mellől kapta. A kék-fehérek támadó játéka sokkal pontosabb volt, és ez gólt is eredményezett, ám Péter találatát les miatt érvénytelenítették a játékvezetők, és nem a beígért fehérorosz brigád, hanem a Csomortáni-Máthé páros. Igazán küzdelmesre alakult a folytatás, miután hol az egyik csapat, hol a másik erőltette rá akaratát a másikra és költözött be ellenfele harmadába. A gólok viszont várattak magukra. A második húsz perc pompásan indult csíki szemszögből: Korenko kék vonalas löketébe remekül ért bele Kana, amellyel alaposan becsapta Tőkét. Nem sokkal később viszont az első sor meghatározó játékosa, Molnár Zs. megsérült és nem tudta folytatni a játékot. A folytatásban a Brassó dominált, fölényben játszottak, de a Sportklub kitűnően védekezett, nem sok lövőhelyzetet engedtek, továbbá remek kontrákat indítottak. A 34. percben nehéz helyzetbe került a Gudas-legénység. Egy Onodi kapuja előtti kakaskodás után Papp fejelte meg Klempát és mehetett zuhanyozni, míg a túloldalon a csatár posztra frissen igazolt Bryan McGregor is büntetőpadra ült. A felek nem sokáig játszhattak négy a négyben, hiszen Molnár Zsolt is hamar kiült. A Sportklub a fórt gólra tudta váltani. Sorozatosan keresték a lövő pozíciót, amely végül Woodnak jött össze a legjobban Korenko keresztpasszát védhetetlenül tűzte fel Tőke füle mögé. A hazai csapat ekkor egy picit elbizonytalanodott, és még a hárompercnyi előnyével sem tudott semmit kezdeni. Az utolsó felvonásra nem sokat változott a játék képe: támadgatott a Brassó, míg a Sportklub életveszélyes kontrákat vezetett. Rögtön az elején Péter R. lökete surrant el a vas mellett, majd Campbell saját harmadából megindulva cselezett ki mindenkit, de lövése Tőke lepkésében landolt. A hazaiak legnagyobb helyzetét McDonald hagyta ki, de az újabb kontrából a Bíró T.–Kana vezette támadó páros nem tudta felfűzni az egy szem védőt és Tőkét. A harmad közepén Szolarjov hagyott ki két helyzetet, és ezeket végül McDonald büntette. Az 56. percben Campbell veszített korongot, amellyel McDonald egyedül maradt Onodival, akit sikerült becsapni és izgalmassá tenni a hajrát. A brassóiak áttértek két sorra a hátralevő időben, majd a kapust is lehozták, de nem ment a játékuk. 36 másodperccel a vége előtt Tőke is lekorcsolyázott, majd az üres kapura Kana a kapuvasra célzott. A Sportklub érett játékot mutatva teljes mértékben megérdemelte a győzelmet és az esélyt, hogy pénteken 19 órától megvédhesse Románia-kupa-címét. Oda a Progym reménye Nem tudott meglepetést okozni a Bukaresti Steaua a Galaci Dunăreával szemben, és már a negyedik percben előnybe jutottak a Duna-partiak Lőrincz révén. A folytatásban ráborította a kaput a Galac a Steauára, de a gólok nem jöttek. Nem úgy a második harmadban, amikor eldőlt minden. Az első tíz percet még bírta ugyan a Steaua, de végül megtört. Lőrincz már ekkor mesterhármast jegyzett, de Rusnak és Krajci is betalált Catrinoi ketrecébe, eldöntve az összecsapást. A harmadik harmadot pedig csak a kötelesség miatt kellett lejátszani. Azzal, hogy a Galac nyert, odalett a Gyergyószentmiklósi Progym reménye is, hogy esetleg besurranjon a döntőbe. Eredmények A csoport: Galaci Dunărea – Bukaresti Steaua 6–3 (1–0, 4–0,1–3) /Lőrincz (4., 32., 36.), Rusnak (30.), Krajci (38.), Donika (50.), illetve Anton Butucsnov (45.), Lusneac (46.), R. Timaru (54.)/. A csoport végeredménye: 1. Galac 6 pont, 2. Progym 3, 3. Steaua 0. B csoport: Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub 1–2 (0–0, 0–2, 1–0) /McDonald (56.), illetve Kana (22.), Wood (35.)/. A csoport végeredménye: 1. Sportklub 6 pont, 2. Brassó 3, 3. Sportul 0. A mai műsor: kisdöntő: Brassói Corona – Gyergyószentmiklósi Progym (15); döntő: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea (19, Digi Sport). Darvas Attila