Eredményes csíki tájfutók

Érmekkel tértek haza a csíki tájfutók a hétvégén Iaºi környékén tartott egyéni országos bajnokságról. Csíkszeredából két klub, a VSK és a Tanulók Klubja sportolói is indultak a megmérettetésen. 12_tajfutas_ra Ahétvégén Iași és környéke adott otthont a tájfutók egyéni országos bajnokságának. A megyeszékhelyről két klub, a VSK Csíkszereda és a Tanulók Klubja is részt vett a megmérettetésen. A verseny a Iași-i Botanikus Kert területén kezdődött, ahol a sprint futamot tartották. A parkos jellegű terep néhol bozótos volt, emiatt a futás és a pályatervezés is hosszúra sikeredett, így a győztes idők a szokásostól eltértek. A VSK Csíkszereda tájfutói közül Suciu Simion nem tudta megvédeni tavalyi bajnoki címét, idén a negyedik helyen végzett, szintén negyedik lett a 18 éves lányok közt Mandel Réka. Ötödik helyen fejezte be a versenyt a Tanulók Klubja egyetlen képviselője, a 12 éves Peleș Ștefania, míg a VSK két fiatalja, Ráduly Csongor a 16 éves korosztályban, Szász Botond pedig a 20 éves korosztályban lett hatodik. A tájfutók egyéni országos bajnoksága a Iași-tól 17 kilométerre fekvő Goruni nevű település melletti erdőben folytatódott, ahol a sportolók számára nemcsak a 30 Celsius-fok feletti hőmérséklet, hanem a bozótos terep és a táv hossza is nagy kihívást jelentett. A VSK Csíkszereda ezen a futamon egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett: Szász Botond a 20 éves korosztályban egy több mint 13 kilométeres pálya után második helyen ért célba és kevesebb mint egy percre volt a bajnoki címtől. A felnőtt nőknél is volt csíki dobogós, Ráduly Annamária harmadik helyen végzett és az utóbbi időben mutatott formája miatt behívták a válogatottba. A 18 éves lányoknál Mandel Réka ismét negyedik lett, míg a 12 éves lányoknál versenyző Peleș Ștefania (Tanulók Klubja) az ötödik helyen zárt. Az utolsó versenyszám a középtáv volt, ahol a felnőtt férfiaknál Suciu Simion hiába vezetett sokáig, egy térképhiba miatt perceket veszített és harmadik helyen ért célba. Szép Zoltán is közel volt a dobogóhoz, de végül negyedik lett. A 18 éves lányok versenyén Mandel Réka ötödik helyen fejezte be a versenyt, a felnőtt nőknél Ráduly Annamária hatodik lett. Bajnoki címmel tért haza viszont a csíkszeredai Tanulók Klubja, amely a 12 éves reménységeknél Peleș Ștefania révén megnyerte a középtávot. A VSK Csíkszereda tájfutói közül Suciu Simion és Ráduly Annamária mától Macedóniában áll rajthoz, ahol a romániai válogatott tagjaiként részt vesznek a Dél-Kelet-Európa Bajnokságon (a Balkán-bajnokság utódja). HN-összeállítás