Erdélyi turnén a magyarok

Három magyarországi csapat turnézott a hétvégén Hargita megyében, a magyar U14-es jégkorongbajnokságban összesen tizennyol mérkőzést rendeztek a hétvégén Csíkszeredában, Csíkkarcfalván és Gyergyószentmiklóson. Még két, a hétvégihez hasonló meccsdömping lesz az U14-es magyar pontvadászatban, egy két hét múlva, egy pedig január végén. [caption id="attachment_39888" align="aligncenter" width="1400"]Az ISK Csíkszereda – Miskolc párharcokat a csíki hokisok nyerték Fotó: László Róbert Az ISK Csíkszereda – Miskolc párharcokat a csíki hokisok nyerték Fotó: László Róbert[/caption] Három magyarországi csapat szerepelt a hétvégén Hargita megyében a magyar U14-es jégkorongbajnokság keretében, Csíkszeredában, Csíkkarcfalván és Gyergyószentmiklóson összesen tizennyolc találkozóra került sor. A mostanihoz hasonlóan még két nehéz hétvége vár az erdélyi csapatokra az U14-es magyar pontvadászatban. A csapatonkénti három nap alatt hat-hat meccs nagyon megterhelő a hokisok számára, ezért a Magyar Jégkorong Szövetség döntése szerint minden találkozó, amelyet a magyarországi csapatok Erdélyben játszanak, futóidővel zajlik. Pontosabban akkor áll meg az időmérés, ha gól születik, sérülés történik vagy kiállítást ítél a játékvezető. Ez ugyan nem terheli meg nagyon a hokisokat, ám maga a játék elveszíti a varázsát, akárcsak a fociban, a hétvégi meccseken is előfordult időhúzás, ami a jégkorongban egyáltalán nem szokás, és amúgy is játékmegszakításnál a szabályok szerint áll az óra. Többek között a futóidőnek és az időhúzásnak köszönhetően kapott ki a Felcsík SK csütörtökön Debrecentől, ugyanis egyik vendégjátékos az utolsó percekben sérülést imitált, és gyakorlatilag esélye sem maradt a felcsíki csapatnak az egyenlítésre. Az ISK Csíkszereda U16-os és U18-as csapata is magyarországi portyán volt a múlt héten, a kisebbek egy győzelmet arattak, nagy meglepetésre a székesfehérváriakat győzték le, míg a nagyobbak minden találkozójukat megnyerték. Meglepetés-vereség Elszenvedte második vereségét az ISK Csíkszereda a hazai U20-as jégkorongbajnokság jelenlegi kiírásában. A Gál Sándor által edzett csapat szombaton késő este a Brassói Coronát fogadta. Az első harmadban jóval aktívabbak voltak a vendégek, ám gól nem született, a második harmadtól viszont megfordult a játék képe, a csíkiak domináltak, a 24. percben meg is szerezték a vezetést kétszer is, de a brassóiak egyenlíteni tudtak. Habár az utolsó harmadban is a csíkiak irányítottak, a 49. percben a Corona egy ellentámadásból gólt szerzett, ezt követően az ötperces emberelőnyt nem tudták kihasználni a csíkiak, sőt az utolsó két és fél percben még a kapust is csatárra cserélve próbáltak egyenlíteni, ám ez nem jött össze. Tegnap este Csíkkarcfalván a Steaua ellen játszott az ISK, a találkozó lapzártánk után ért véget. Eredmények Magyar U14-es bajnokság: Felcsík SK – Debreceni HK 1–2 és 7–6; Felcsík SK – Újpest 1–3 és 0–6; Felcsík SK – DVTK Jegesmedvék 7–3 és 0–2; ISK Gyergyószentmiklós – Debreceni HK 3–7 és 3–6; ISK Csíkszereda – Miskolci DVTK Jegesmedvék 2–0 és 4–2; ISK Csíkszereda – Debreceni HK 3–5 és 2–5; ISK Gyergyószentmiklós – Újpest 2–13 és 0–7; ISK Csíkszereda – Új­pest 1–3 és 0–14; ISK Gyer­gyó­szentmiklós – DVTK Jegesmedvék 5–3 és 3–0. Román U20-as bajnokság: ISK Csíkszereda – Brassói Corona 2–3 (0–0, 2–2, 0–1) /Salamon (24.), Magyar (30.), illetve Fetes N. (27.), Bica (40.), Fetes R. (49.)/. Magyar U16-os bajnokság: Egerszegi Titánok – ISK Csíkszereda 4–2, Győri Nemak ETO HC – ISK Csíkszereda 1–11, Ifj. Ocskay Gábor JA – ISK Csíkszereda 2–4. Magyar U18-as bajnokság: ISK Csíkszereda – Vasas-Con­tinental 5–0, ISK Csíkszereda – Győri Nemak ETO HC 2–1, UTE – ISK Csíkszereda 3–6, ISK Csíkszereda – KMH Budapest 5–2. Kopacz Gyula