Építkezni a fájó búcsúból

Nem sikerült túllépjen saját árnyékán a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, és a román bajnokság negyeddöntőjének mindent eldöntő harmadik mérkőzésén hetesekkel maradt alul a Konstancai HC-val szemben. A csapat trénere lemondott, míg a klub elnöke és egyben főtámogatója újításról beszél. [caption id="attachment_48109" align="aligncenter" width="1000"] A 60 percet végigjátszó Komogorov előbb egyenlített, majd hetest rontott Fotó: Csedő Attila[/caption] Három éve alakították át a román férfi kézilabda-bajnokság versenykiírását, amely arról szólt, hogy az alapszakasz oda-visszavágó körét követően egy felsőházi és egy alsóházi rájátszás követi. A Székelyudvarhelyi KC rendszerint a felsőházban volt érdekelt, de az elmúlt két évben már az első körben, azaz a negyeddöntőben véget ért a szereplésük. Mindkétszer a Tordai Potaissa állta útjukat. Ezúttal a Konstancai HC volt a soros ellenfél, akikkel két meccs után összesítésben 1–1-re álltak. A mindent eldöntő harmadik mérkőzés, Székelyudvarhelyen, jól indult az SZKC számára, hiszen 4–0-ra vezettek, ám innen a Konstancai HC nemhogy egyenlíteni, de fordítani tudott. Előnyét egészen az utolsó másodpercig megtartotta, amikor Komogorov egyenlített. A hetesek viszont a tengerparti alakulat számára döntötték el a találkozót, ami azt jelenti, hogy az udvarhelyi csapat az 5–8. helyért fog játszani az elkövetkező időben. Lemondott Caba A csütörtöki mérkőzésen ült utoljára a csapat kispadján Vlad Caba vezetőedző, aki benyújtotta lemondását, melyet a klubvezetés elfogadott. Vlad Caba 2010 januárjában érkezett Székelyudvarhelyre, az együttes az eddigi sikereit vele közösen érte el: egyszer ezüstérmet, kétszer bronzérmet akasztottak a nyakukba a román bajnokságban, míg a nemzetközi porondon magasba emelhették a Challenge-kupát. Akadémia létesülhet Terjedelmes cikk jelent meg Jakab Árpád tollából a Székely­ud­varhelyi KC – Konstancai HC mérkőzés végén Magyarország egyetlen sporttal foglalkozó napilapjában, a Nemzeti Sportban, amely a mérkőzés mellett az udvarhelyi csapat jövőjét is firtatta. Utóbbira reagálva Verestóy Attila, a klub elnöke, illetve főtámogatója kézilabda-akadémia létrehozásáról nyilatkozott. Ennek létrehozása már körvonalazódott. – Magyarországon sikerült egy olyan, egyelőre elvi megállapodást kötnöm, miszerint Székelyudvarhely egy székelyföldi kézilabda-akadémia központja lesz. Ez azért is örvendetes, mert több száz székely fiatalnak lenne olyan jövőképe, amely a sport, az egészséges életmód mellett a szülőföldről is szól. Biztos vagyok benne, hogy az újítás után is meg tudjuk mutatni: a mi kis székely világunk nagy dolgokra képes! – fogalmazott a Nemzeti Sportnak. Darvas Attila