Elúsztak az SZKC érmes reményei

Hiába minden fogadkozás, a Szé­kelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata az idén sem lesz ott az éremosztásnál, miután péntek délután a negyeddöntő második összecsapásán is alulmaradt a Tordai Potaissával szemben. Az SZKC így az 5–8. helyért játszik az idén is, akárcsak tavaly, amely pozíciók egyik sem ér európai kupaszereplést. Csa­lódást keltő idényen van túl az udvarhelyi alakulat. [caption id="attachment_28474" align="aligncenter" width="620"]Nem tudták megállítani a tordai rohamokat Fotó: actionfoto.ro Nem tudták megállítani a tordai rohamokat Fotó: actionfoto.ro[/caption] Megismétlődött a tavalyi félrelépés a Szé­kely­ud­var­helyi KC férfi kézilabdacsapat életében. A 2014–2015-ös idény negyeddöntőjében az udvarhelyi alakulatot a Tordai Potaissa búcsúztatta két mérkőzés alatt, akárcsak az idén. A Vlad Caba által felkészített SZKC miután hazai környezetben vereséget szenvedett (23–26) a tordaiaktól, péntek délután arra pályáztak, hogy a pályaelőnyt visszavegyék a két nyert meccsig tartó párharcban. Ehhez viszont csoda kellett volna az első párharc alatt mutatott játék alapján. A csoda viszont elmaradt. A hazai csapat a második összecsapás folyamán végig sokkal magabiztosabban játszott ellenfelénél, és már a szünetre kétgólos előnyt kovácsolt magának. A Potaissa csupán a második félidő elején ingott meg, amikor az SZKC-nak összejött az egyenlítés Kuzmanoszki és Rusia találataival. Sovány vigasz volt, hiszen ekkor jött egy tízperces rövidzárlat, amely időszak alatt a hazaiak hatgólos előnyre tettek szert, amellyel nemcsak a győzelmet, hanem a továbbjutást is bebiztosították. A román bajnokság rájátszása a második körrel folytatódik. A negyeddöntők győztesei az elődöntőben, a vesztesei pedig az 5–8. helyekért játszanak. A Székelyudvarhelyi KC számára az utóbbi jutott, ahol a Resicabányai HC Adrian Petrea lesz az ellenfele. Eredmény, negyeddöntő: Tor­dai Potaissa – Székelyudvarhelyi KC 36–28 (16–14).