Elszálló magyar remények

A Kijevben zajló Divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokság harmadik fordulója után úgy néz ki, hogy a magyar válogatott messze került attól, hogy visszajusson a világelitbe. 18 óra leforgása alatt Ausztriától és Dél-Koreától is vereséget szenvedtek. [caption id="attachment_48505" align="aligncenter" width="1000"] A magyar szurkolók bizalma töretlen a válogatott iránt Fotó: Fenyves Gábor / MJSZ[/caption] Három forduló után egy győzelemmel és két vereséggel áll a magyar jégkorong-válogatott Kijevben a Divízió I/A csoportos világbajnokságon. Az ukránok elleni nyitó meccset ugyanis két vereség követte. Hétfőn este 20.30-tól előbb Ausztria volt az ellenfél, akik ellen 45 percen át nemhogy kontrollálni tudták a meccset, hanem fölényben is voltak, igaz, ez az eredményjelzőn így is csak 1–1-et jelentett. Az osztrákok azonban a harmadik harmad derekáig két előnyös góllal eldöntötték a három pont sorsát a helyzeteit túlcifrázó magyarokkal szemben. Tegnap 17 órától, mindössze 18 órával az osztrák meccset követően, a vasárnap óta pihenő Dél-Korea volt az ellenfél, akik a két forduló alatt hat pontot gyűjtve a vébé esélyesévé léptek előre. Ez inkább annak fényében, hogy könnyedén intézték el a kazahokat. A magyar csapat a meccs feléig partiban volt a koreai alakulattal és a vezetést is sikerült megszerezniük. Ám onnantól kezdve az ázsiai csapat rálépett a gázra, és ezt már nem sikerült lekövetnie Rich Chernomaz alakulatának. A koreaiak zsinórban három gólt lőve behúzták a három pontot, és egy hajszálnyira vannak a világelittől, ahová a magyaroknak már az idén visszakerülni nagyon kevés esélyük maradt. [box type="shadow" ]Divízió I/A csoportos világbajnokság, eredmények 2. forduló: Kazahsztán – Dél-Korea 2–5 (1–1, 1–0, 0–4), Ukrajna – Lengyelország 1–2 (0–1, 1–0, 0–1), Magyarország – Ausztria 1–3 (1–1, 0–0, 0–2) /Dansereau (7.), illetve Raffl (4.), Hofer (45.), Heinrich (48.). 3. forduló: Kazahsztán – Lengyelország 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) h. u., Magyarország – Dél-Korea 1–3 (0–0, 1–1, 0–2) /Kóger (24.), illetve Kim (36.), Sin (47.), Szin (56.)/. Az Ukrajna – Ausztria mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A 4. fordulóban: ma: Kazahsztán – Ukrajna (20.30); holnap: Magyarország – Lengyelország (17), Ausztria – Dél-Korea (20.30).[/box] Darvas Attila