Elpáholták Kolozsvárt

Sima és egyben könnyed győzelemmel hangolt a hétvégi Románia-kupa megyei rangadójára az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata, amely az első liga 17. játéknapján a Kolozsvári Clujanát fektette két vállra. Jakab Zoltán mindenkinek lehetőséget adott, sőt a végén egy kis gyakorlatozás is belefért. Kötelező győzelem előtt állt az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata a román élvonal 17. fordulójában, hiszen a 10. helyen álló Kolozsvári Clujanát fogadta. A Grigoraș–Bíró, Szécsi, Mánya, Szőcs László kezdő ötössel – játszott még: Szőcs Loránd, Miklós, Mihály, Kedei, Silion, Hadnagy, Boda, Tifán – felálló FK nagyon határozottan kezdett, és mindössze kilenc perc alatt megnyugtató négygólos előnyre tett szert, miután Mánya, Mihály, Miklós és Kedei is betalált a kolozsváriak hálójába. Jakab Zoltán már ekkor elkezdte forgatni csapatát, és a találkozó során mindenkinek lehetőséget adott. A négygólos előnyt követően megtorpant a hazai csapat, legalábbis a gólszerzésben, és lehetőséget adott a kontrákra, amelyek közül egyel élni tudtak. A félidő hajrájára viszont Szőcs László pazar mozdulatai után visszaállt a különbség. A fordulást követően előbb még közelebb jött Kolozsvár, majd erre válaszként további hármat rúgott az FK. A hajrában a vészkapus megoldást is gyakoroltatta Jakab Zoltán tanítványaival, amelyre előbb ráfáztak, majd a végén Szécsi révén egyet rúgtak is. Az udvarhelyi alakulat így győzelemmel hangolt a hétvégén sorra kerülő Románia-kupa-meccsre, amelyet a második ligás Csíkszeredai Imperial Wet vendégeként játszanak. Eredmény FK Székelyudvarhely – Kolozsvári Clujana 9–3 (3–1) Gól: Mánya (2.), Mihály (7., 28., 29.), Miklós (8.), Kedei (9.), Szőcs László (17.), Tifán (33.), Szécsi (40.), illetve Incze (13.), Acatrinei (26.), Mărginean (35.). Darvas Attila