Előztek a csíkiak, tapad a Progym

Bajnoki fordulókat rendeztek hétvégén a román jégkorongbajnokságban, ahol a két megyei csapat saját közönsége előtt lépett pályára. A Csíkszeredai Sportklub a bajnoki címvédőt győzte le kétszer és előzte vissza a táblázaton, míg a Gyergyószentmiklósi Progym a Bukaresti Steauát gyűrte le kétszer. Utóbbi két csapat között óriási harc lesz az elődöntőbe jutásért, amelyet a csíki csapat már bebiztosított magának. [caption id="attachment_22775" align="aligncenter" width="620"]Moldovánék előbb könnyedén, majd egy picit nehezebben nyertek Fotó: László Róbert Moldovánék előbb könnyedén, majd egy picit nehezebben nyertek Fotó: László Róbert[/caption] Jól szerepeltek hétvégén a megyei jégkorongcsapatok a román bajnokságban. A Csíkszeredai Sportklub hat, míg a Gyergyó­szent­miklósi Progym öt pontot tartott itthon közvetlen riválisaival szemben. Előbbiek visszaelőzték a bajnoki címvédő Galaci Dunăreát, sőt meg is léptek tőlük, míg a gyer­gyóiak két pontra feljöttek a Bukaresti Steauára. Álmos, csapkodós mérkőzések Csíkszeredában a Sportklub pén­teken és szombaton a címvédő Ga­laci Dunăreát fogadta. A csíkiak csütörtökön este Gyagyusko duplájának, illetve Moldován, Tambijevs, Salló és Antal góljaival 6–3-ra nyertek Dunaújvárosban a MOL Liga utolsó fordulójában. Másnap épphogy leszálltak a fiúk az autóbuszról, máris jégre kellett álljanak a Galaci Du­nă­rea ellen. A várakozásokkal ellentétben a Duna-partiak jóval álmosabban mozogtak, mint a vendéglátók, és ebből kifolyólag ők húzták a rövidebbet. Az első harmadban Antal szerzett gólt, majd a harmadik játékrész elején a kék-fehérek lezárták a mérkőzést, további három gólt szerezve. Ruczuj remekül védett és kapott gól nélkül hozta le a meccset. Másnap egy harcosabb galaci alakulat lépett jégre és Nagy István góljával meg is tudták szerezni a vezetést. Innen viszont fordított a hazai csapat: zsinórban három gólt is szereztek, amelyre a második harmad végén érkezett egy válasz. Az utolsó felvonásban egy-egy gól esett, így a Sportklub itthon tartotta ezt a három pontot is. Mindkét találkozó gyenge iramot hozott, de annál nagyobb volt a csapkodás a jégen. A lényeg viszont a megszerzett pontok, amelynek köszönhetően a Sportklub ötpontos előnyre tett szert a második galaciakkal szemben, akik ráadásul két meccsel többet is játszottak. Öt pont a hatból Gyergyószentmiklóson élet-halál meccset játszott a Progym és a Bukaresti Steaua. A hazai csapat számára óriási volt a tét, hiszen az elődöntőért hajtanak, és ebben a Steaua lesz az ellenfelük. Egy-egy vereség sokba kerülhetett volna. Lubomir Hurtaj legénysége ha­talmasat harcolt. A Steaua végig vezetett, de a Progym mindannyiszor egyenlíteni tudott. Hatvan perc után 3–3 volt az állás. Az ötperces hosszabbítás nem hozott döntést, így a fennmaradó egy pont sorsáról a szétlövések döntöttek. A vendégoldalon ketten is hibáztak, míg a hazaiak közül Kosztromin és Csergő is értékesíteni tudta a büntetőlövést. Másnap pazar első húsz perccel nyitottak a piros-fehérek, és húsz perc után 3–0-ával mentek. Ám amilyen jól sikerült az első harmad, olyan rosszul a második. A Steaua ukránjai felpörgették a tempót és kiegyenlítettek. Igaz, nem sokáig örvendhettek, mert Kosztromin hamar visszavette a vezetést, és innen kezdve nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A két megyei csapat szerdán és csütörtökön egymás ellen méri össze erejét Csíkszeredában. A Sportklubtól viszont kilenc játékos elutazott a válogatottba, így kérdés, hogy Artur Oktyabrjov milyen csapatot fog pályára küldeni. [box type="shadow" ]Román bajnokság, eredmények és állás Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea 4–0 (1–0, 0–0, 3–0) /Antal (16.), Mironov (41.), Bíró T. (42.), Hafizov (57.)/; Gyergyószentmiklósi Progym – Bukaresti Steaua 4–3 (0–0, 1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – sz. u. /Kiricsenko (29.), Barabás (41.), Kosztromin (53., 65. – GWS), illetve Bondarev (21.), Marcus (33.), Constantin (42.)/. Szombat: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea 4–3 (1–1, 2–1, 1–1) /Moldován (16.), Kuzman (23.), Gyagyusko (27.), Berljov (46.), illetve Nagy I. (6.), Ojanen (40.), Csernenko (51.)/; Gyergyószentmiklósi Progym – Bukaresti Steaua 6–4 (3–0, 1–3, 2–1) /Csergő (3., 55.), Köllő (4.), Kiricsenko (10.), Kosztromin (30.), Barabás (44.), illetve Butucsnov (21.), Zabludovszkij (24.), Boriszenko (29.), Jemeljanenko (50.)/; Brassói Corona – Bukaresti Sportul Studenţesc 7–0 (3–0, 3–0, 1–0). Tegnap: Brassói Corona – Sportul Studenţesc 15–3 (7–2, 2–1, 6–0). 1. Csíkszeredai Sportklub 32 22 3 1 6 237–81 73 2. Galaci Dunãrea 34 20 3 2 9 237–128 68 3. Brassói Corona 32 18 1 1 12 156–129 57 4. Bukaresti Steaua 32 15 0 4 13 230–125 49 5. Gyergyószentmiklósi Progym 32 15 1 0 16 221–142 47 6. Sportul Studenþesc 34 0 0 0 34 57–533 0 [/box] Darvas Attila