Elmaradt a román bravúr

Az Ambros Martin által felkészített román női kézilabda-válogatott nem jutott a Svédországban zajló Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután tegnap este kikapott Dániától. A románok az ötödik helyért játszanak. A magyarok döntetlent játszottak az olimpiai címvédő oroszokkal. A 12. helyen zártak. [caption id="attachment_41150" align="aligncenter" width="620"] Tisztességgel ment előre a megtizedelt magyar csapat[/caption] A középdöntő utolsó mérkőzéseit rendezték tegnap este a Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokságon. Az II-es csoportban már korábban eldőlt, hogy Norvégia elsőként jut az elődöntőbe, ám a másik továbbjutó helyért Románia és Dánia versenyzett. A románok egypontos előnyben voltak, így a döntetlen is jó lett volna nekik. A felek 10–10-ig fej fej mellett haladtak, majd a dánok a szünetig kétgólosra növelték előnyüket. A tendencia folytatódott a második félidőben is, a románok nem tudták befogni a dánokat, így négygólos – 21–17 – vereséget szenvedtek. Ezzel pedig az ötödik helyért játszanak. A magyarok tét nélküli meccsen léptek pályára az olimpiai címvédő oroszokkal szemben, amely a csalódottak csatájának is volt nevezhető. A magyarok a rengeteg hiányzó miatt a középdöntő utolsó helyén tanyáztak, míg az oroszok a dánokkal elért döntetlent követően estek el az elődöntőbe való jutás reményétől. A szünetben a magyarok vezettek 14–13-ra, ám a fordulást követően az oroszok húztak el kettővel, a végére azonban 26–26-os döntetlent könyvelhettek el. A magyarok által elért eredmény, összesítésben, a 12. helyre volt elég, amely a valaha volt legrosszabb Eb-szereplés. HN-összeállítás