Elmaradt a csíki bravúr

Az első félidőben még bírta a hazai rohamokat az FK Csíkszereda U19-es csapata az Angers SCO ellen az UEFA Youth League visszavágóján, de a második félidőben kijött a különbség a felek között. Demény Norbert alakulata kettős vereséggel búcsúzott az ifjúsági Bajnokok Ligájából, de a sorozatban szerzett tapasztalatokból lehet építkezni és remélhetőleg lesz még alkalom bizonyítani. Közel egy órán át állta a sarat az FK Csíkszereda U19-es csapata Angers-ben, de a franciák végül magabiztos győzelmet arattak az UEFA Youth League visszavágóján. Rendőri felvezetéssel érkeztek meg a csíkiak a Raymond Kopa stadionhoz, ahol remek hangulatban, mintegy 4000 néző előtt került sor fiatalok nemzetközi megmérettetésére. Demény Norbert legénysége küzdelmes első félidőt produkált és egyenlő ellenfele volt az Angersnek, amely több veszélyes helyzetet dolgozott ki, de a csíkiak védelme jól zárt. A hazaiak ezúttal sem nevezték a keretbe a sztárjátékosukat, a mindössze 17 éves Mohamed Ali Chot, de nélküle is veszélyesek voltak Albert kapujára. A második félidőben már kijött a lépés a hazaiaknak, négy perc alatt eldöntötték a meccset, előbb egy jobb oldali szögletet követően mintegy hat méterről Lgharbi bólintott a hálóba (1–0), majd Taibi szép cselek után tört be, nagyszerűen passzolt Nadje-nak, aki közelről nem hibázott (2–0). Az első kapura tartó csíki lövés során Borne kapust is megtornásztatták. Csala nevéhez fűződött a helyzet. Nadje a 83. percben kihasználta a csíki védelem hibáját, és beállította a végeredményt. Az Angers SCO megérdemelt 5–0-s összesítéssel jutott tovább, a csíkiak pedig maradtak az UEFA Youth League élményével és bíznak abban, hogy ezt a tapasztalatot a későbbiekben tudják kamatoztatni. A francia csapat ellenfele a következő körben a holland AZ Alkmaar lesz. Eredmény UEFA Youth League bajnokok ága, visszavágó: Angers SCO – FK Csíkszereda 3–0 (0–0) /Lgharbi (57.), Nadje (61., 83.)/. Továbbjutott: az Angers SCO 5–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel. FK Csíkszereda: Albert (Karácsony 72.) – Vereguț, Gergely, Bărăbaș, Bujdosó – Boni, Casiadi – El-Sawy (Szakács 56.), Sándor, Csala – Biró (Finna 56.).