Éllovasként zárja az évet a Sportklub

A házigazda sikerével ért véget a jégkorong Erste Liga és a román bajnokság Hargita megyei rangadója, a győzelemnek köszönhetően mindkét sorozatban az élen zárja az évet a Csíkszeredai Sportklub. Lánykéréssel zárult a csütörtök esti találkozó a Vákár Lajos Műjégpályán. Óriási érdeklődés övezte az év utolsó hazai jégkorongmérkőzését, amelynek több tétje is volt: a Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK találkozó az Erste Liga mellett hazai bajnokságban is számított, a kék-fehérek egy siker esetén pedig mindkét pontvadászatban listavezetőként zárták volna az évet. Viszont egy gyergyószentmiklósi győzelem azt is jelenthette volna, hogy a piros-fehérek maradnak a honi bajnokság élén, míg a Ferencváros várta volna az új évet az Erste Liga első helyéről. Visszavonult Flinta Botond A találkozó első bedobását megelőzően hivatalosan is visszavonult az aktív jégkorongozói pályafutásától Flinta Botond István. A 34 éves egykori hátvéd az ISK Csíkszereda gyerekcsapatában kezdett el jégkorongozni, játszott a HC Csíkszereda, a Székesfehérvári Alba Volán, Ferencváros, a Galaci Dunărea csapataiban, de a legtöbbet a Csíkszeredai Sportklub hokisa volt. Többszörös román bajnok és Románia-kupa-győztes, csapataival nyert MOL és Erste Ligát is. Iramos mérkőzés A Vákár Lajos Műjégpályán mindkét csapat szurkolótábora gondoskodott arról, hogy remek hangulatban játssza le a két Hargita megyei csapat az év utolsó romániai jégkorongmérkőzését. A Gyergyói HK sokkal határozottabban kezdte a találkozót, ám két perc elteltével megfordult a játék képe, onnantól gyakorlatilag a csíkiak akarata érvényesült. A 4. percben emberelőnybe kerültek a kék-fehérek, ám a sok próbálkozás ellenére sem sikerült a gólszerzés, köszönhető ez Ruczuj remek védéseinek is. A 10. percben újra emberelőnybe került a Sportklub, a fölény viszont mindössze 73 másodpercig tartott, ekkor ugyanis Kuljas bombázta a korongot a gyergyószentmiklósiak kapujába. Két perccel később viszont Kozma egy támadás végén bevette Adorján kapuját és kiegyenlített. A döntetlen nem sokáig maradt meg, 53 másodperccel a vendégek találatát követően Szkacskov újra vezetéshez juttatta a csíkiakat, majd a 18. percben Căsăneanu duplázta meg a hazaiak előnyét. Remek és iramos játékot láthattak a nézők a második harmadban, amelynek közepén Császár egy bedobáshoz kétszer is rosszul állt fel, így emberhátrányba került újra a Gyergyói HK. Mindössze 37 másodperc kellett a hazaiaknak ahhoz, hogy a fölényt kihasználják Szkacskov révén, az ukrán–román állampolgárságú csatár gólja után Ruczuj cserét kért, a helyére a három napja huszadik születésnapját ünneplő Demeter Arnold állt be. A kapuscsere lendületet adott a vendégeknek, az első emberelőnyüket ugyan nem tudták kihasználni, ám a 39. percben Sylvestre szépített, így kétgólos csíki előnnyel mentek a második pihenőre a csapatok. Az utolsó játékrész elején Péter Balázs növelte a Sportklub előnyét, majd az 52. percben Stach használt ki egy újabb csíki emberfórt. A találkozó utolsó gólja is emberelőnyből született, az 57. percben Szkacskov volt újra eredményes, a hét csíki találatból hármat írtak a csatár neve mellé. Noha kilenc gól született az év utolsó hazai jégkorongmérkőzésén, és megérdemelt csíki siker született, a csapatok iramos és látványos játékkal szolgálták ki a hazai és a vendég szurkolókat. A győzelemnek köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub 40 ponttal az élen zárja a román pontvadászatot a 38 pontos Gyergyói HK, a 26 pontos Brassói Corona és a 25 pontos VSK Galac előtt, míg az Erste Ligában a kék-fehérek 64 pontot gyűjtöttek, megelőzve a 61 pontos Ferencvárost és Újpestet, valamint az 51 pontos Gyergyói HK-t. Gilics lánykérése A Sportklub – Gyergyói HK találkozó a szurkolók által elénekelt székely himnusszal zárult, ezt pedig egy különös lánykérés követte: a kék-fehérek kabalája, Gilics, megkérte barátnője kezét, a kérést pedig a Sportklub hokisai egy nagy molinót kifeszítve nyomatékosították. A lány igennel válaszolt, így a közeljövőben sok kis Gilics érkezése várható. Erste Liga, eredmények Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK 7–2 (3–1, 1–1, 3–0) Újpesti TE – MAC HKB Újbuda 3–0 (1–0, 0–0, 2–0) Ferencvárosi TC – Fehérvári Titánok 5–2 (2–1, 0–0, 3–1) Miskolci DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 – szétlövéssel (0–2, 2–1, 1–0, 0–0, 1–0) Debreceni EAC – Győri ETO HC 3–1 (1–0, 1–0, 1–1)

Fotók: László F. Csaba