Ellenfélre vár a Sportklub

Eldőlt, hogy a jégkorong Erste Liga középszakaszának alsóházában a második helyen zár a Csíkszeredai Sportklub, miután az utolsó két mérkőzésén ugyanannyi vereséget szenvedett a Brassói Corona ellen. Ma eldől, hogy ki választja a csíki csapatot a rájátszásra. [caption id="attachment_64923" align="aligncenter" width="1000"] Messze állt a színvonalas meccstől a felek produkciója Fotó: László F. Csaba[/caption] Nem tudta megváltoztatni játékát a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Liga középszakaszának alsóházi utolsó két meccsére, amelyet egyaránt a Brassói Corona ellen vívtak meg a kék-fehérek. Mind pénteken Brassóban, mind tegnap Csíkszeredában nem sok biztatót tudott felmutatni a csíki alakulat, igaz, a Corona sem, azt leszámítva, hogy behúzták mindkét meccset. A pénteki összecsapásnak még tétje volt, hiszen addig még nem dőlt el az alsóház első helye. A hazaiak az első két harmadban jobb hokit játszottak, és ezzel egygólos előnyre tettek szert. A harmadik felvonásra jobban akart a Sportklub, de a helyzeteikkel rosszul sáfárkodtak, hogy végül a vendéglátók egy üres kapus góllal behúzzák a meccset, és ezzel az alsóházi elsőséget. Ennek fényében a tegnap esti csíkszeredai mérkőzés teljesen tét nélküli volt, így mindkét gárda tartalékolt. Mind a nevezési lapon, mind a jégen. Egyik csapat sem szakadt meg a jégen, sok hibával játszottak, amelyből újfent a Corona jött ki jobban, ezúttal is két góllal nyerve. Ma kora délután sajtótájékoztatót tartanak Budapesten, amelyen minden csapat jelen kell legyen. Itt a felsőház csapatai ellenfelet választanak maguknak a negyeddöntőre, és kialakulnak a rájátszás párosításai. Eredmények Alsóház: péntek: Brassói Co­rona – Csíkszeredai Sportklub 3–1 (1–1, 1–0, 1–0) /Gliga (7.). Sirokovs (28.), Walss (58.), illetve Rokaly Sz. (12.)/; Ferencvárosi TC – Vienna Capitals II. 4–5 (2–0, 1–2, 1–3); vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 2–4 (1–1, 1–1, 0–2) /Fodor (12.), Papp (37.), illetve Knyezeev (19.), Sirokovs (39.), Zabludovszkij (41.), Tranca (59.)/; Vienna Capitals II. – Fehérvári Titánok 2–3 (1–0, 1–1, 0–2). Az alsóház végeredménye: 1. Brassó 24 pont, 2. Sportklub 16, 3. Ferencváros 12, 4. Titánok 9, 5. Capitals II: 6. Felsőház: Újpest – DVTK Jegesmedvék 0–8 (0–5, 0–1, 0–2); MAC Budapest – Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (2–1, 3–0, 0–1); Dunaújvárosi Acélbikák – Újpest 5–0 (1–0, 1–0, 3–0); DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest 2–5 (1–1, 1–3, 0–1). A felsőház végeredménye: 1. MAC 17 pont, 2. DVTK 15, 3. Dunaújváros 10, 4. Újpest 0. Darvas Attila