Eldől a döntősök kiléte

Zárul a jégkorong Románia-kupa csoportköre ma este, de van esély arra, hogy megyei döntőt láthassunk Brassóban. Ehhez előbb a Csíkszeredai Sportklub kell két vállra fektesse a Brassói Coronát a B csoportban, míg a másik ágon a Bukaresti Steaua segíthet a Gyergyószentmiklósi Progymon, amennyiben rendes játékidőben, legalább egy góllal, legyőzi a Galaci Dunãreát. Ennyi is elég lenne a Progymnak, hiszen tegnap este tízzel verték a „bakákat”. [caption id="attachment_41605" align="aligncenter" width="1000"] A Steaua ellen megrázta magát a Progym[/caption] Papírforma eredmények születtek a jégkorong Románia-kupa szerdai csoportmérkőzésein, amely során előbb a Brassói Corona tartott erődemonstrációt a Bukaresti Sportul Studnțesc ellen, majd a Gyer­gyószentmiklósi Progym döngölte jégbe a Bukaresti Steauát. Erődemonstráció A Brassói Corona tegnap játszotta első kupameccsét, amelyen a Bukaresti Sportul Studențesc volt az ellenfele. A brassóiak valóságos erődemonstrációt tartottak és néhány perc alatt annyi gólt lőttek, mint a Sportklub egész meccs alatt, vagyis 12-t. A folytatásban sem álltak le, így hatalmas zakót akasztottak az „egyetemistákra”, ráadásul Klempa és McDonald nem is játszott. A Martin Lacroix által felkészített brassói legénység 26–2 (12–0, 9–1, 5–1) arányban nyert. Életben tartott remény A Gyergyószentmiklósi Progym tegnap este a szebb napokat is megéllt Bukaresti Steauával mérte össze erejét, és a kedd esti Galaci Dunărea elleni produkciót sikerült feledtetni. A Progym remekül állt bele a meccsbe, és két perc után Konyajev és Novak góljaival már kettővel mentek, majd a harmad derekához érve Alekszej is betalált Catrinoi ketrecébe. Hamar jött a katonacsapat szépítése, de az első húsz perc végére Kovjazin visszaállította a háromgólos különbséget. A második harmadra fokozódott a piros-fehérek nyomása, és az orosz kontingens kitett magáért. Kovjazin és Konyajev egy-egy, míg Alekszejev két góllal terhelte a Catrinoit váltó Urucot. A továbbiakban már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányú lesz a gyergyóiak sikere. Erről Csergő, Alekszejev, Konyajev és Benedek gondoskodott, míg négy között Andrej Butucsnovnak jött össze a szépítés. A Progym így 12–2 (4–1, 4–0, 4–1) arányban nyert és bízhat a Steauában, hogy kikaparja a gesztenyét számukra a Galaci Dunărea ellen. A Progym döntőbe jutásához elég lenne egy egygólos „baka”-győzelem a rendes játékidőben. A bajnokság során már összejött ez a bravúr a Steauának. Döntővel felérő meccs Ma délután 15 órától rendezik Brassóban a Románia-kupa B csoportjának legfontosabb összecsapását, amelyen a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub néz farkasszemet. A tét a döntőbe jutás lesz. A két rivális csapat eddig négy alkalommal nézett egymással farkasszemet ebben a szezonban. Az első összecsapáson, még szeptemberben a Sportklub 4–2-es győzelmet aratott, ám utána csak vereségeket könyvelhetett el: előbb 4–2-re idegenben, majd hazai környezetben 3–0-ra és végül újból Brassóban 4–2-es vereség lett a vége. A Cenk alattiak 15 góljához a két életveszélyes légiós párosa, McDonald–Klempa nem kevesebb mint nyolchoz járult hozzá. Az egyik legfontosabb teendője a Sportklubnak, ennek fényében, adott: semlegesíteni kell, amennyire csak lehet, a két csatár játékát. Ennek tudatában van a kék-fehérek szakvezetője is, Leo Gudas, aki a legutolsó Cenk alattiak elleni idegenbeli összecsapást már a kispadról követhette végig. – Ismerem a játékukat, hiszen a legutolsó meccsen már ott voltam. Akkor kiemelkedő volt a kapusteljesítményük, illetve a légiósaik játéka. Abból a meccsből kiindulva többet kell korcsolyázzunk, sokkal jobban oda kell figyeljünk a helyzeteinkre és azokat nagyobb százalékban kell kihasználjuk. Nem utolsósorban sokat dönthet az előnyös, illetve a hátrányos játék megfelelő alkalmazása” – fogalmazott Leo Gudas, a csíkiak szakvezetője. A találkozót a tervek szerint a Digi Sport 2 élőben közvetíti, és elméletileg a szakszövetség YouTube-os csatornáján is lehet követni, de utóbbi sem tegnap, sem tegnapelőtt nem ment. Az összecsapást fehérorosz játékvezető fogja dirigálni.