Egyre közelebb vannak a második helyhez

Hozta a kötelező győzelmet a Gyergyói HK jégkorongcsapata a Győri ETO HC ellen. A gyergyóiak jobb gólaránnyal a második helyen állnak, ám ez a pozíció a Ferencváros elleni rangadó végeredményétől függ. Utolsó alapszakaszbeli magyarországi kiszállásán van a Gyergyói HK jégkorongcsapata, amely az Erste Liga első felvonásának második helyére pályázik. A Szilassy Zoltán vezényelte gyergyói alakulat sorrendben a Győri ETO HC-val, a Titánokkal, valamint a Ferencvárossal játszik. A piros-fehérek nyitásként szerda késő este a győriek otthonába látogattak. Gyorsan vezetéshez jutott a vendégcsapat Bodó révén, majd Orbán duplázta meg az előnyt. Szalma szépített, de egyenlíteni nem tudott az ETO. A második harmadban két perc alatt két góllal ellépett a Gyergyói HK, a győriektől Czakó válaszolt, de kettős fórban Sárpátki második találata szertefoszlatta a hazaiak győzelmi reményeit. A hajrában hat a négy ellen támadhattak a hazaiak, de Haaranen üres kapus gólja állította be a végeredményt. Ez volt a Győr negyedik veresége zsinórban. Az ETO szombaton Újpesten fejezi be az alapszakaszt, míg a Gyergyó tegnap este a Titánok vendége volt, a találkozó lapzárta után ért véget. Szorosabb második meccs A kedd esti mérkőzéssel ellentétben a Csíkszeredai Sportklub szerdán jobban meg kellett szenvedjen a három pontért a Sapientia U23 elleni román bajnoki meccsen. A kék-fehérek győzelme nem igazán forgott veszélyben, ugyanakkor a fiatal egyetemista csapat derekasan helyt állt. A különbséget az első harmad jelentette, ami gólokat illeti. Eredmények, Erste Liga Győr ETO HC – Gyergyói HK 2–6 (1–2, 1–3, 0–1) /Szalma (12.), Czakó (33.), illetve Bodó (4.), Orbán (11.), Sárpátki (27., 38.), Szigeti (28.), Haaranen (60.)/. A további műsor: holnap: Ferencváros – Gyergyói HK (16), Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék (18), Újpest – Győr (19.30), MAC HKB Újbuda – Titánok (20). Eredmények, román bajnokság Sapientia U23 – Csíkszeredai Sportklub 1–3 (0–2, 1–1, 0–0) /Kedves (22.), illetve Részegh T. (10.), Becze (18., 26.)/. A hétvégi műsor: ma: Bukaresti Steaua – VSK Galac (18.30); szombat: Sportklub – Háromszéki Ágyúsok (18.30), Steaua – VSK Galac (18.30); vasárnap: Sportklub – Ágyúsok (18.30).