Egy sima, egy fordított

Két megyei csapat részvételével rendezték tegnap délután a labdarúgó Románia-kupa második fordulóinak mérkőzéseit. Sajnos a kettő közül csak egy lépett tovább. Az FK Csíkszereda sima négygólos győzelmet aratott a Radnóti SK vendégeként, míg a Székelykeresztúri Egyesülésnek nem sikerült megismételnie tavalyi menetelését és elvérzett az Olimpia Râmnicu Sărat ellen hazai közönség előtt. [caption id="attachment_34743" align="aligncenter" width="1000"]Ezúttal nem fogtak ki a radnótiak az FK-n Fotó: Halmágyi Zsolt Ezúttal nem fogtak ki a radnótiak az FK-n Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Mondhatni érvényesült a papírforma a labdarúgó Románia-kupa második fordulójában, ami a megyei csapatok szereplését illeti. A tavalyi idényben remeklő Székelykeresztúri Egyesülés igazán kemény ellenfelet kapott: az Olimpa Râmnicu Săratot. Az ellenfél a múlt idényben az utolsó fordulókig versenyben volt a harmadik liga egyes csoportjában a második ligába való feljutásért, amelyet végül a Sepsi OSK ért el. A vendégek már a negyedik percben vezetéshez jutottak, és a házigazdáknak innen nagyon nehéz volt felállniuk. A tapasztaltabb vendégek pedig minden megingást kihasználtak, és a végére háromgólos győzelmet könyvelhettek el. Az FK Csíkszereda annak a Radnóti SK-nak volt a vendége, amelyet a múlt szezonban sem hazai pályán, sem idegenben nem sikerült legyűrniük. Igaz, mindkétszer döntetlennel zárult az összecsapás. Ezúttal fordult a kocka. Az FK már a félidőre kétgólos előnyre tett szert, amelyet a másodikban növelni tudott, és végül négygólos sikert aratva továbbjutottak a harmadik körbe. Románia-kupa, 2. forduló Radnóti SK – FK Csíkszereda 1–5 (0–2) /az FK gólszerzői: Ilyés Róbert 2, Györgyi Arthúr, Tankó Előd, Majzik Adrián/. Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Nagy Barna – Majzik Adrián, Székely Ervin, Lőrincz József, Czimbalmas Zalán, Claudiu Gâlia, Cătălin Sa­vin, Csűrös Attila, Ilyés Róbert, Györgyi Artúr, Csiszér Balázs. Játszott még: Antal Norbert, Tankó Előd és Szabó Géza. Székelykeresztúri Egyesülés – Olimpia Râmnicu Sărat 0–3 (0–1) / Tîrîlă (4., 90+4.), Tudor (58.)/. A Székelykeresztúri Egyesülés kezdőcsapata: Klein – Tiboldi, Dézsi, Török, Gagyi, Bokor, Kovács, Bá­ró, Daniel, Lázár, Vékás. Játszott még: Molnár, László és Farkas. HN-összeállítás