Egy pontot termett a hétvége

Három gólt lőtt az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata Alsógáldon a bajnokság 20. játéknapján, de a gólokból csupán egyet adtak meg. A hazaiak viszont két szabályos gólt szerezve behúzták a három pontot. A Székelyudvarhelyi FC viszont újabb ponttal gazdagodott, miután hazai környezetben döntetlent játszott a Dési Unireával. A három pont az utolsó másodpercekben úszott el. [caption id="attachment_27657" align="aligncenter" width="1000"]Akárcsak hazai környezetben, idegenben is 2–1-re kapott ki az FK Fotó: Halmágyi Zsolt Akárcsak hazai környezetben, idegenben is 2–1-re kapott ki az FK Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Szerette volna feledtetni az elmúlt időszak csalódáskeltő eredményeit az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata, amely ezúttal Alsógáldon vendégeskedett. Az FK pedig jól is állt bele a meccsbe, remekül védekezett és jól zárták a területeket. A félidő vége felé Sárközi be is talált, miután Majzik szabadrúgása a kapufáról eléje pattant. A találatot viszont érvénytelenítette a játékvezető, mert a csíki játékos akadályozta a kapust. A második félidő két gyors hazai góllal kezdődött. Előbb Lupsan, majd Cernea is betalált. Hamar jött a vendégtalálat, de Ilyés fejesét érvénytelenítették les miatt, amelyet nem a partjelző, hanem a vezetőbíró fújt be. Ekkor Ilyés kiment a pálya szélére megbeszélni a taktikai utasításokat, amiért sárgalapot kapott, majd kommentálásért még egyet, így a kiállítás sorsára jutott. A 67. percben Bajkó viszont visszahozta a meccsbe a csapatot, miután kiharcolt egy tizenegyest és egy piroslapos kiállítást. A büntetőt ő érvényesítette, de a csapat a hátralevő időben nem tudott mit kezdeni a hazai csapattal, amely otthon tartotta a három pontot, annak ellenére, hogy a hajrában még egy kiállítást összeszedtek. A Székelyudvarhelyi FC a Dési Egyesülést fogadta, és ezúttal is ponttal gazdagodott. Az SZFC jól állt bele a meccsbe, és Bálint már az elején veszélyeztetett. A félidő közepéhez érve Szőcs László meg is szerezte a vezetést, miután kilőtte az alsót. A hajrában Simon löketét hárította a vendégek kapusa. A második játékrészre az SZFC a biztos védekezésre koncentrált, és várta az esetleges ellentámadások lehetőségét. Ebből a legnagyobbat Doltea hagyta ki a hajrában, aki szemben a kapussal a kapu mellé emelt. Ez pedig megbosszulta magát. A désiek egy bal oldali akcióját Savin a tizenhatoson belül csak szabálytalanul tudta megállítani, és a megítélt büntetőt pedig be is lőtték. A következő fordulóban az FK a Zilahi FC-t fogadja, míg az SZFC az első helyen álló Nagyváradi Luceafărulhoz látogat. [box type="shadow" ]III. liga, 5-ös csoport, 20. forduló Székelyudvarhelyi FC – Dési Egyesülés 1–1 (1–0) /Szőcs László (32.), illetve Marius Ionescu (90+2. – büntetőből)/. Az SZFC felállítása: Coman – Szécsi (Balázsi, 80.), Szőlősi, Demény, Péter, Bálint (Fodor, 88.), Berki, Simon, Cătălin, Szőcs (Bálint, 45.), Savin. Alsógáldi Industria – FK Csíkszereda 2–1 (0–0) /Lupșan (57.), Cernea (62.), illetve Bajkó (76. – büntetőből). Az FK felállítása: Husar – Majzik, Székely (Károly, 70.), Lőrincz, Vízi, Sárközi (Teut, 80.), Csűrös, Ilyés, Györgyi, Czimbalmos, Bajkó. A 20. forduló további eredményei: Székelyudvarhelyi FC – Dési Unirea 1–1, Fugyivásárhelyi SK – Kolozsvári Sănătatea 4–2, Radnóti SK – Máramarosszigeti VSK 1–0, Szászrégeni Avântul – Nagyváradi Luceafărul 1–1, Lénárdfalvi SK – Nemeszsuki Unirea 0–3, Zilahi FC – Almásbalázsházi Luceafărul 3–0 (játék nélkül). 1. Nagyváradi Luceafărul 20 14 5 1 47–14 47 2. Szászrégeni Lendület 20 13 4 3 38–16 43 3. Nemeszsuki Unirea 20 11 7 2 38–16 40 4. Alsógáldi Industria 20 13 1 6 40–28 40 5. Máramarosszigeti CSM 20 12 2 6 37–16 38 6. FK Csíkszereda 20 9 2 9 23–23 29 7. Kolozsvári Sănătatea 20 8 3 9 31–35 27 8. Fugyivásárhelyi SK 20 8 3 9 25–29 27 9. Lénárdfalvi ASF 20 8 2 10 33–35 26 10. Radnóti SK 20 7 5 8 26–30 26 11. Dési Unirea 20 6 4 10 24–32 22 12. Zilahi FC 20 4 4 12 15–35 16 13. Székelyudvarhelyi FC 20 4 3 13 17–41 15 14. Almásbalázsháza 20 0 1 19 14–58 1 [/box] Darvas Attila