Egy győzelem, egy verseség a HSC hétvégi MOL-mérlege

Hosszabbítás után vesztett két pontot a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a MOL Liga pénteki játéknapján a Ferencvárosi TC ellen. Szombaton ugyan rosszul kezdte a HSC az Újpesti TE elleni meccset, ám a találkozó második felére felébredt és háromgólos győzelmet aratott a hazai gárda. [caption id="attachment_14189" align="aligncenter" width="620"]Jól játszott a Ferencváros ellen a HSC, ám a végén mégis a vendégek örülhettek. Aranygól döntött Fotó: Balázs Árpád Jól játszott a Ferencváros ellen a HSC, ám a végén mégis a vendégek örülhettek. Aranygól döntött Fotó: Balázs Árpád[/caption] Közel telt ház és újfent jó hangulat fogadta pénteken a HSC Csíkszereda, illetve a Ferencvárosi TC játékosait a Vákár Lajos Műjégpályán. Mindkét csapatnak fontos volt a győzelem, hiszen a csíkiak zárkózni akartak a mezőnyre, míg a vendégek a hat meccs óta tartó veretlenségi szériájukat akarták megtörni. A találkozó egy nagy vendéghelyzettel kezdődött, amely után a HSC uralta a játékot. A vendégek kőkemény erőhokit játszottak, amely sokszor a szabályosság határát súrolta, nem is volt csoda, hogy a játékvezetők négy alkalommal ki is küldték a zöld-fehéreket a büntetőpadra. Ezeket viszont nem tudták kihasználni a vendéglátók. A mérkőzés legnagyobb helyzetét a 11. percben jegyezhettük fel, amikor egy Bendár-Moldován akció után a pakk átcsúszott Budai alatt, de a gólvonalon megállt. A második játékrészben már kiegyenlítődött a játék képe, de mezőnyben továbbra is a hazaiak voltak jobbak. A vendégek jobbára ellentámadásra építettek, illetve a biztos védekezésre. A 28. percben viszont emberelőnybe kerültek, de nem sokáig, hiszen Valecko is kiült a büntetőpadra. A HSC ötödik előnyét már beverte. Tambijevs a kapu közelében kavargatott, majd lövése kijött Budairól a kapu előtt álló Borshoz, akinek már nem volt nehéz dolga. A 37. percben viszont jött az egyenlítés, némiképp váratlanul. Lévai kékvonalas lövésébe Rafaj tette bele ütőjét, Peksa tehetetlen volt. Az utolsó felvonás egy nagy Fradi-helyzettel kezdődött, majd Mihály csillant meg, de a gól elmaradt. A 46. percben egy kapu előtti kavarodás után Budai dobta el a bárdját gólhelyzetben, a rávezetést viszont Berljov kihagyta. Az utolsó tíz percre a vendégek játéka megélénkült, Peksát több alkalommal is megdolgoztatták, ám a cseh kapus a helyén volt. A hosszabbítás több hazai helyzetet hozott, de az első nagy vendéglehetőség góllá érett: egy kapu mögött megszerzett korongot Rafaj lőtt fel Peksa válla fölé, amivel a Fradi megnyerte a meccset. Küzdelmes győzelem A szombati HSC Csíkszereda – Újpesti TE találkozó nem a szurkolók, illetve a csíkszentsimoni fúvószenekar – hangulatfelelősök – szája íze szerint kezdődött. Az első húsz percben a vendégek akarata érvényesült, a lilák frissebbnek tűntek, a nagyobb helyzetek az ő oldalukon voltak. A 11. percben a vezetést is megszerezték a vendégek Mihalik révén, két perccel később Csányi lövése zúdult a felső kapuvasra. A hazaiak nem tudták felvenni a tempót, ám Peksa sokat tett azért, hogy 0–1 maradjon az állás. A második játékrészre a hazai csapat szakvezetői a négysoros játékról átálltak háromra, és ha azonnal nem is, de lassan-lassan javult a csíkiak játéka. Két kimaradt emberfór után a harmadikat Ozols kihasználta és egyenlített, a gólt követően a kék-fehérek valamelyest fokozták az iramot, de rengeteg volt a hiba a játékukba, ám szerencséjükre a vendégek sem voltak már olyan precízek. Az utolsó felvonást az Újpest kezdte jobban, és amit addig nem, azt az elkövetkezendő időben gyakorolhatták, vagyis az emberelőnyös játékot. Elsőre nem jött össze, míg a másodikat hamar elfelejtenék: a csíki harmadban elveszítették a korongot, amely egészen Siláig csúszott, itt viszont a vendégjátékosok nem értették meg egymást, és Mihály lopott erőszakosan korongot, majd játszotta meg Borsot, akinek a kékről eleresztett lövését a szlovén kapus bevédte. Pár perc múlva újfent egy elrontott vendégelőnyt jegyezhettünk fel, majd a harmadik csíki gólt. Az utolsó percekre az Újpest mindent megtett a győzelemért, de Peksa remekül állta a sarat. Másfél perccel a vége előtt a vendégek trénere időt is kért, Silát mezőnyjátékosra cserélte, ám ez visszafelé sült el: Tambijevs az üres kapuba talált, amivel le is zárta a találkozó végkimenetelét. Új csatár érkezett Megvált Oleg Blagojtól a HSC Csíkszereda vezetősége, de helyére új jégkorongozó, a csatár poszton játszó Roman Maggyejev érkezett a kék-fehérekhez. Oleg Blagoj a Gyergyószentmiklósi Progymnál van próbajátékon. A 28 éves Roman Maggyejev Togliatiban született, a helyi csapatban nevelkedett, de a 2004/­2005-ös idénytől kezdve már Fehéroroszországban játszott. Az elmúlt öt évben a fehérorosz bajnokság két meghatározó csapatait, a HK Gomel, illetve a Metal­lurg Zhlobin csapatait erősítette. A fehérorosz bajnokságban 406 meccsen 171 pontot termelt a csatár. A játékos már pénteken este pályára lépett a HSC Csíkszereda – FTC találkozón. [box type="shadow" ]Eredmények HSC Csíkszereda – Ferencvárosi TC 1–2 – aranygóllal (0–0, 1–1, 0–0, 0–1) /Bors (31.), illetve Rafaj (37., 64.)/. Brassói Corona – Újpesti TE 2–5 (1–1, 1–4, 0–0) /Nagy (15.), Sprencz (38.), illetve Pichler (6.), Nemes (27.), Huba (28.), Csányi (30.), Hodos (34.)/. Debreceni HK – Fehérvár AV19 1–3 (0–0, 1–3, 0–0) /Könczei (35.), illetve Reisz (22), Hegyi Á. Z. (33.), Szaller (38.)/. Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék 3–4 (0–1, 1–2, 2–1) /Busbacher (40., 48.), Rasulov (52.), illetve Galanisz (12.), Gőz (21.), Booras (25.), Sagert (55.)/. HSC Csíkszereda – Újpesti TE 4–1 (0–1, 1–0, 3–0) /Ozols (33.), Bors (48.), Antal (52.), Tambijevs (60.), illetve Mihalik (11.)/. Brassói Corona – Ferencvárosi TC 3–6 (1–4, 1–1, 1–1) /Mihály Á. (20.), Tranca (26.), János (44.), illetve Tendler (1., 16.), Rafaj (8.), Valecko (12.), Jensen (29., 41.)/. A DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest találkozó tegnap lapzárta után ért véget.[/box]