Ellenfelet választanak

Véget ért vasárnap este a jégkorong MOL Liga alapszakasza, amelyet követően ma délelőtt az első három helyen végzett alakulatok ellenfelet választanak. Az erdélyi csapatok közül a Brassói Corona folytatja a rájátszásban. A Csíkszeredai Sportklub „csak” a román bajnokságra koncentrálhat. [caption id="attachment_43922" align="aligncenter" width="900"] A DVTK és a MAC vitte a prímet az alapszakaszban Fotó: jkb.hu[/caption] Vasárnap este véget ért a jégkorong MOL Liga alapszakasza, amely utolsó meccsein már nem történt oly módosulás a táblázatban, ami a korábbi rendet felborította volna. Ma délelőtt pedig ellenfelet választanak az alapszakasz első helyezettjei. „11 órakor tart sajtótájékoztatót a Magyar Jégkorong Szövetség a MOL Liga rájátszásáról. Az eseményen a nyolc negyeddöntős csapat egy-egy játékosa és vezetője képviselteti magát. Itt fog kiderülni, hogy az első három csapat kit választ ellenfeléül a negyeddöntőben” – áll a jegkorongblog.hu-n. Elsőként a MOL Liga alap­szakaszgyőztese, a DVTK Jegesmedvék választ ellenfelet az 5–8. helyen végzett négy csapat – Brassói Co­rona, Dunaújvárosi Acélbikák, Fe­renc­városi TC, Fehérvári Titánok – közül, majd a MAC Budapest választja ki a fennmaradó 3 csapat valamelyikét. Harmadikként az Újpest választ a két lehetséges opció közül. E három klubnak, illetve az alapszakasz-negyedik Debrecennek pályaelőnye lesz a negyeddöntőben. „A magyarországi csapatok alkotta párok váltott pályaválasztás mellett játsszák le legfeljebb hét mérkőzésüket. Abban a párban, amelyben a Brassó szerepel, az első két mérkőzésen és az esetleges ötödiken és hetediken a magyarországi csapat, a harmadik, negyedik és hatodik meccsen a Brassó lesz a pályaválasztó” – írja továbbá a jkb.hu. Az elődöntő előtt ismét lesz ellenfélválasztás, a negyeddöntők továbbjutói közül az a csapat választhat a másik három közül, amely az alapszakaszt a legjobb helyen zárta. A negyeddöntők első összecsapásaira február 14-én kedden kerül sor, utána rendre egy nap szünettel jönnek a következő találkozók. Eredmények, vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni HK 4–5 (3–2, 0–0, 1–2, 0–0, 0–1) – sz. u.; Fehérvári Titánok – Dunaújvárosi Acélbikák 6–5 (3–1, 2–2, 0–2, 1–0) – h. u.; Ferencvárosi TC – DVTK Jegesmedvék 5–7 (1–4, 3–3, 1–0); Újpest – MAC Budapest 2–6 (0–3, 2–2, 0–1). A végeredmény: 1. DVTK 95 pont, 2. MAC 91, 3. Újpest 77, 4. Debrecen 69, 5. Brassó 67, 6. Dunaújváros 66, 7. Ferencváros 48, 8. Fehérvár 44, 9. Galac 39, 10. Belgrád 33, 11. Csíkszereda 31. HN-összeállítás