Dunaújvárosban léptek jégre: Második helyen zárt a Zsögödi Medvék csapata

Nemzetközi amatőr jégkorongtornán vett részt szombaton a Zsögödi Medvék csapata, a csíkiak a döntőig meneteltek, végül a második helyen zártak. A legjobb csatárnak járó díjat is csíki hokis szerezte meg. Újabb trófeával gyarapították a több mint félszáz kupás gyűjteményüket a csíki amatőr hokisok. Jövő hétvégén már Szabadkán játszanak Rangos nemzetközi amatőr jégkorongtornán vett részt a Zsögödi Medvék csapata. A szombaton Dunaújvárosban tartott II. Hokillák tornán a házigazdák mellett a Székesfehérvári HC Ribillió, az Újpesti Ragadozók, a Goodwill Pharma Vizmű Szeged, a HK Szabadka és a Zsögidi Medvék csapata lépett jégre. A csíki hokisok a döntőig meneteltek, végül a fináléban találtak legyőzőre, de így is gyarapították az elmúlt húsz év alatt összegyűlt több mint félszázas trófeagyűjteményüket. – Ötven év fölöttiekből álló csapattal egyáltalán nem könnyű jégre lépni olyan gárdákkal szemben, akiknél a harmincas éveikben járó hokisok játszanak, éppen ezért is értékes számunkra a megszerzett második hely – nyilatkozta lapunknak Szekeres Adorján, a Zsögödi Medvék játékosa. A csíkiak egyébként egy különdíjat is elhoztak Dunaújvárosból, ugyanis Kristóf Barnát választották a torna legjobb csatárának. A torna döntőjét a Zsögödi Medvék és a HK Szabadka játszotta, a meccset a délvidékiek kezdték jól, hiszen már a második percben gólt értek el, előnyüket előbb megduplázták, majd az első félidő közepén büntetőből újra eredményesek voltak. A játékrész végén előbb büntetőlövést hibáztak a csíkiak, de a szünet előtt sikerült a szépítés, így 3–1-es szabadkai vezetéssel mehettek pihenni a csapatok. A második félidő első percében ismét háromra növelte előnyét a Szabadka, majd egy perc alatt kétszer is eredményesek voltak a délvidékiek, így némileg eldőlni látszott a mérkőzés sorsa. Ám a Zsögödi Medvék nem adták fel, Kristóf Barna zsinórban háromszor volt eredményes, három perccel a vége előtt egy újabb csíki góllal már csak egy volt a szabadkaiak előnye. Az utolsó percben a csíkiak kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, az egyenlítés viszont nem sikerült, mi több, a délvidékiek az üresen hagyott ketrecbe betaláltak, így végül 7–5-re nyerték meg a Hokillák-kupát. A torna eredményei: csoportkör: Hokillák – Ribillió 1–3, Zsögödi Medvék – Újpesti Ragadozók 6–2, Hokillák – HK Szabadka 2–5, Szeged – Zsögödi Medvék 2–3, Ribillió – Szabadka 0–2, Szeged – Ragadozók 1–3. Helyosztók: az 5. helyért: Hokillák – Szeged 0–4; kisdöntő: Ragadozók – Ribillió 4–2; döntő: Zsögödi Medvék – Szabadka 5–7. A Zsögödi Medvék jövő hétvégén Szabadkára utaznak, ahol a délvidékiek rendeznek amatőr tornát.