Dráma Brassóban és Debrecenben: Hajrában elveszített mérkőzések

Hihetetlen végkimenetelű meccseken vannak túl a megyei csapatok a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. Mind a Csíkszeredai Sportklub, mind a Gyergyói HK a hajrában veszített. Biztosan lesz még összecsapás Debrecenben                                                                 Fotó: DEAC Jégkorong A Csíkszeredai Sportklub a második, a Gyergyói HK pedig az első meccsére készült a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. Kőkemény csata a jégen A Csíkszeredai Sportklub vasárnap este 3–0-s győzelmet aratott és elvette a debreceniek pályaelőnyét, a hazaiaknak létfontosságú volt a párharc második meccse. A DEAC összeszedettebben lépett jégre, mint egy nappal korábban, de a Sportklub védelme ugyanolyan feszes maradt. Kevés volt a veszélyes helyzet, és bár a kék-fehérek többet próbálkoztak, nem tudták Hetényit zavarba hozni, a másik oldalon Szamankov is magabiztosan tette a dolgát. A második felvonásban a Sportklub védekező játékosai egy picit támadásban feljebb léptek, több helyzetük volt, de eredmény nélkül. A meccs feléhez érkezve azonban egy hosszú kényszerszünet vette kezdetét. A hazai cserepad előtt a jég megkásásodott, amelyet a pályamunkások bő 30 perc alatt tudtak helyrehozni. A kényszerszünet után is aktív volt a Sportklub, de debreceni védelem állta a sarat. Két harmad után 0–0 volt az állás. Az utolsó 10 perchez érve, helyenként oda-vissza hokit mutattak a csapatok. A hajrában nehéz helyzetbe került a Sportklub Papp kiállítása miatt, amelyet kivédekeztek. Úgy nézett ki, hosszabbítás lesz. Hat másodperccel a vége előtt Gecse a kapu mögött hatalmasat hibázott, és a kapu előtt álló Mazzagot hozta játékba, aki beütötte a gólt. Drámai meccsen gyergyói vereség Brassóban tegnap este elkezdődött a Brassói Corona – Gyergyói HK negyeddöntő párharc is. Napokkal a párharc előtt edzőváltáson átesett brassóiak, akik Julius Pénzest Dave MacQeenre cserélték, sokkal határozottabban kezdtek. És bár az első kiállítást még ellenük ítélték, a folytatásban lerohanták ellenfelüket, de gólt nem tudtak szerezni. A második felvonás már jóval kiegyenlítettebb játékrészt hozott. A harmad feléig a hazaiak egy, míg a vendégek két hátrányt kellett kivédekezzenek. A meccs felét átlépve a vendégek Elekes Darabont révén megszerezték a vezetést, majd az utolsó másodpercekben Valdix révén sokkolták a hazaiakat. A zárófelvonás első felében a felek nem igazán játszottak öt az öt ellen. A kemény játéké volt a főszerep, amelyet a játékvezetők nem toleráltak. A hajrához érkezve, a hazaiak megrázták magukat. Az 54. percben szépítettek Carlson révén, majd Péter Balázs két találatával sokkolták a GYHK játékosait. A harmadik találatot 45 másodperccel a vége előtt szerezték, ahonnan a gyergyóiaknak már nem volt visszaút. Erste Liga, negyeddöntő Brassói Corona – Gyergyói HK 3–2 (0–0, 0–2, 3–0) Gólszerzők: Carlson (54.), Péter B. (57., 60.), illetve Elekes Darabont (35.), Valdix (40.). Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Brassó javára. Ferencváros-Telekom – Fehérvári Titánok 1–2 (0–0, 1–1, 0–0, 0–1) – h. u. Gólszerzők: Rantanen (35.), illetve Kovács (36.), Campbell (70.). Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 0–1 a Titánok javára. Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub 1–0 (0–0, 0–0, 1–0) Gólszerzők: Mazzag (60.) Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1. A mai műsor: Brassói Corona – Gyergyói HK (18.30), Ferencváros-Telekom – Fehérvári Titánok (19).