Döntős a címvédő

Söpréssel, azaz 4–0-s összesítéssel jutott a jégkorong MOL Liga döntőjébe a Miskolci DVTK-Jegesmedvék csapata, miután a Debreceni HK elleni elődöntő negyedik találkozóját idegen környezetben nyerte meg a címvédő. Az előzetes várakozásoknak megfelelően nagyon keményen beleállt a meccsbe a Debrecen csapata, váltakozva forogtak veszélyben a kapuk mindkét oldalon, valamivel több hazai helyzettel. A találkozó 25. percéig kellett várni az első találatig, ekkor Somogyi lövését követően Cseter elé pattant a korong, aki közelről nem hibázott. A 31. percben Pavuk növelte a DVTK Jegesmedvék előnyét. Az utolsó harmadban több helyzetet dolgozott ki a Debrecen, de nem sikerült gólt szerezniük. Eredmény: MOL Liga elődöntő: Debrecen – Miskolc 0–2. A párharcot a DVTK-Jegesmedvék 4–0 arányban nyerte. A másik, MAC Budapest – Fehérvár AV19 párharcban négy találkozó után 2–2 az állás, a felek ma 20 órától Budapesten, vasárnap 18.30-tól Székesfehérváron mérkőznek meg.