Döntőbe jutottak a székelyudvarhelyiek

Szatmárnémeti adott otthont az ifi IV-esek fiú kézilabda elődöntő tornájának, amelyen a Székelyudvarhelyi Szejke SK korosztályos alakulata is érdekelt volt. Az orbán Szilárd által dirigált alakulat továbbjutott az országos döntőbe. Folytatódott az ifi 4-es fiúcsapatok számára kiírt 2020-21-es országos bajnokság, ugyanis Szatmárnémetiben tartjották azt a nyolccsapatos elődöntőt, amelyben a Székelyudvarhelyi Szejke SK együttese is érdekelt volt. Az Orbán Szilárd edző által irányított Szejke SK ifi 4-es fiúcsapata az A-csoportba kapott besorolást, ellenfelei a Tordai Potaissa, a Nagybányai Minaur, valamint a zónadöntőről ismert Szászrégen együttese. A B-csoportba a Brassói Transilvania, a Nagyváradi Alpha, a Vidombáki Sporting és a Szatmárnémeti Atletik kerültek. A nyolc együttes közül négy juthatott tovább, tehát a csoportok első és második helyezettjei. A csoportmérkőzések után a két kvartett második helyezettjei kisdöntőt, a csoportgyőztesek döntőt játszottak. Az ifi 4-esek bajnokságán érvényes szabályok szerint a találkozók három tizenöt perces harmadból állnak. A Szejke SK nyitásként a Nagybányai Minaurral találkozott és kategorikus győzelmet arattak. Az első harmadot hét, a másodikat öt góllal nyerte meg a csapat, az utolsó játékrészt is sikerült behúzni egy góllal, így maximális pontszámot értek el az első meccsen. Ezt követően a Tordai Potaissa volt az ellenfél. A találkozó szorosabb meccset hozott, mint az előző, de itt is minden harmadot sikerült behúzniuk az udvarhelyieknek és összességében kilenc gólos sikert arattak. A csoport harmadik meccse volt a legkönnyebb, hiszen a Szászrégeni ISK nem jelent meg a tornán így azt automatikusan nyerték zöld asztalnál. Ez egyben azt is jelentette, hogy biztosan döntőt játszhattak az elődöntő tornán, tovább zsebben volt az országos döntőbe való kvalifikáció is. Az elődöntő döntő meccsét a Brassói Transilvania ellen játszhatták a Szejke sportolói. Ami nem sikerült hazai pályán, az sikerült a Szatmárnémetiben zajló elődöntőben: ifi 4-es fiúcsapat a Brassói Transilvania együttesét fektette két vállra a nyolccsapatos elődöntő fináléjában. Mint ismert, a székelyudvarhelyi sportcsarnokban rendezett regionális döntő utolsó találkozóján Brassó egyetlen harmadot nyerve győzött a Szejke ellen úgy, hogy azzal a győzelemmel első helyen végzett. Orbán Szilárd edző együttese a Szatmárnémetiben lejátszott találkozón szintén két harmadot nyert meg a meccsből, de összesítésben több gólt szerzett ellenfelénél és az első helyről kvalifikálta magát az országos döntőbe. Eredmények Csoportmeccsek: Székelyudvarhelyi Szejke SK – Nagybányai Minaur 41–28 (16–9, 13–8, 12–11); Tordai Potaissa – Székelyudvarhelyi Szejke SK 27–36 (10–11, 7–12, 10–13). Döntő: Székelyudvarhelyi Szejke SK – Brassói Transilvania ISK 36–28 (14–12, 9–12, 13–5).