Döntetlent játszottak

Néhány meglepő eredmény született a hazai labdarúgó 1. Liga 24. fordulójában, a csapatok viszont nem sok pihenőt kaptak, hiszen tegnap elkezdődött a 25., a hétvégén pedig már a 26. forduló is elrajtol. Aradon kikapott a Sepsi OSK, így a háromszékiek egyre távolodnak a felsőházi rájátszástól, a két craiovai csapat pedig a rendes játékidőt követően szerzett pontot ellenfelével szemben. A dobogósok „ikszeltek”, így egyelőre maradt a különbség a listavezető CFR és FCSB között. Négy döntetlen, három hazai és egy vendégsiker született a labdarúgó 1. Liga 24. fordulójában, ez utóbbi némiképp meglepetésnek számít. A dobogós csapatok „ikszeltek”, így egyelőre maradt a pontbeli különbség az éllovas CSF, a FCSB és a FC Voluntari között, utóbbira viszont felzárkózott a FC Botoșani. Szoros meccsen vereség Remek mérkőzést játszott a Nei­man Ferenc Stadionban az UTA és a Sepsi OSK, sokáig úgy tűnt, hogy a háromszékiek lehozzák döntetlenre a meccset, ám az aradiak a 77. percben Miculescu révén megszerezték a mérkőzés egyetlen találatát, így a Maros partiak nyerték a meccset, a tabellán pedig meg is előzték a sepsiszentgyörgyieket. A háromszékiek a fordulót követően hat pontra álltak az utolsó felsőházi rájátszást jelentő helytől, és annak ellenére, hogy még hat forduló van hátra az alapszakaszból, egyre nehezebb lesz a Sepsi OSK-nak elérnie a play-off-ot. Némi meglepetésre Mioveni-ben nem született gól, így a házigazda kisebb bravúrt hajtva végre pontot csent hazai pályán a dobogós FC Voluntari-tól, Medgyesen pedig hiába vezetett hárompercnyi játék után a Rapid, a Gaz Metan egyenlített, így ezen a találkozón is osztozkodtak a pontokon a felek. A Nicolae Dobrin Stadionban a FC Argeş a vártnál nehezebben, de nyert a sereghajtó Academica ellen, az FC Botoșani pedig kiütéses győzelmet aratott a Dinamo fölött, amelynek egy csodára lesz szüksége majd az alsóházi rájátszásban ahhoz, hogy elkerülje a kiesést. A meglepetések A Hagi Akadémia pályáján született a 24. forduló nagy meglepetése. A Farul a 30. percben Betancor kiállítása után emberhátrányba került, innentől a Chindia át is vette a meccs irányítását, ám a tengerparti csapat sokáig remekül védekezett. A meccs hajrájában viszont Florea bevette a Farul kapuját, így a Chindia három ponttal távozott Ovidiuból. Habár sokáig úgy tűnt, a Kolozsvári CFR és a FCSB is megnyeri a craiovai csapatok ellen a meccset, mindkét találkozón a hosszabbításban egyenlítettek az oltyán gárdák. A CFR Petrila révén a 14. perctől vezetett az Universitatea ellen, ám a hajrában sokkal aktívabbak voltak a házigazdák, majd miután Camora a 85. percben piroslapot kapott, az oltyánok erőteljesebben kezdtek rohamozni. A hosszabbítás hatodik percében pedig góllá érett a craiovai nyomás, Vagenin egyenlített, ezt követően Bâlgrădeant is kiállította a játékvezető, de ez már nem sokat számított a döntetlennel zárult meccsen. Hasonló volt a forgatókönyv Bukarestben is, a 41. percben Bălan szerezte meg a vezetést az U Craiova 1948 csapatának, Oaidă viszont a 66. percben kiegyenlítette az állást. Noha a FCSB nem játszott rosszul, mégis a vendégek szerezték meg másodszor is a vezetést Baeten révén a 76. percben. Már-már úgy tűnt, vendégsikerrel zárul a rangadó, ám a hosszabbítás második percében büntetőhöz jutott a FCSB, ezt Keşerü értékesítette, így az oltyánok csak egy pontot vittek el Bukarestből. Zsúfolt napok A 25. forduló mérkőzései közül hármat tegnap lejátszottak, ma a Chindia a FC Argeșt fogadja, és kérdés, hogy a târgoviștei gárda tud-e újra meglepetést okozni, no meg a Farul magához tért-e a hétvégi vereség után és megszerzi-e a három pontot Mioveni-ben. A 26. fordulót a Rapid – Sepsi OSK mérkőzés nyitja, szombaton az éllovas Kolozsvári CFR Medgyesen vendégeskedik, vasárnap az Argeș megyei rangadót játsszák, de érdemes lesz figyelni az UTA – Dinamo és a FCSB – Chindia meccseket is. A fordulót hétfőn a craiovai csapatok egymás elleni összecsapása zárja majd. 1. Liga, 24. forduló SK Mioveni – FC Voluntari 0–0, Medgyesi Gaz Metan – Bukaresti Rapid 1–1, Aradi UTA – Sepsiszentgyörgyi OSK 1–0, Konstancai Farul – Chindia Târgovişte 0–1, Universitatea Craiova – Kolozsvári CFR 1–1, FC Argeș Pitești– Academica Clinceni 1–0, Bukaresti FCSB – FC U Craiova 1948 2–2, FC Botoșani – Bukaresti Dinamo 4–0. A 25. fordulóban Sepsi OSK – Gaz Metan 2–0, Kolozsvári CFR – UTA 0–0. A FC Voluntari – Rapid találkozó lapzárta után ért véget. Ma: Chindia – FC Argeş (15), SK Mioveni – Farul (17.30), Academica – FCSB (19.55). Holnap: U Craiova 1948 – FC Botoşani (17), Dinamo – Universitatea Craiova (19.55). A 26. forduló műsora Péntek: Rapid – Sepsi OSK (19.55). Szombat: Farul – FC Voluntari (14), Gaz Metan – Kolozsvári CFR (19.55). Vasárnap: FC Argeș – SK Mioveni (14.30), UTA – Dinamo (17), FCSB – Chindia (19.55). Hétfő: FC Botoșani – Academica (17.30), Universitatea Craiova – U Craiova 1948 (19.55).