Döntetlent játszott az FK, kikapott az SzFC - Idegenbeli egypontos hétvége

Egy pontot szereztek a Hargita megyei csapatok a hétvégén a hazai labdarúgó 3. Liga 20. fordulójában. Az FK Csíkszereda döntetlent játszott Bákóban, ám az Aerostar elleni egy ponttal újra éllovas lett a csíki csapat, az FC Székelyudvarhely viszont Lieºti-en vereséget szenvedett, így maradt az I. csoport utolsó előtti helyén. Szerdán hazai pályán játszik az FK és az SZFC is. [caption id="attachment_47213" align="aligncenter" width="1000"] Az egyetlen csíki gólt megelőző szabadrúgás Fotó: FK Csíkszereda facebook oldala[/caption] Csak egy pontot szereztek a Hargita megyei labdarúgócsapatok a hazai 3. Liga 20. fordulójában, mind az FK Csíkszereda, mind pedig az FC Székelyudvarhely idegen környezetben lépett pályára a hétvégén. Az FK a Bákóban szerzett egy ponttal újra első az I. csoportban, míg az SZFC továbbra is az utolsó előtti helyet foglalja el. Az FK Csíkszereda úgy utazott Bákóba pénteken, hogy pontszerzés esetén újra éllovas lehet a gárda. A találkozót majdnem végig uralta, ennek ellenére csak egy gólt tudott szerezni, igaz, az Aerostar is csak egyszer volt eredményes. A végeredmény már a 22. percben kialakult, hiszen a 20. percben Andrei Țepeș a 16-os széléről elvégzett szabadrúgását követően a labdát Lőrincz József a kapuba fejelte, majd egy perccel később a repülőgépgyáriak egy szép támadás végén egyenlítettek Oanea révén. Az FK több jó helyzetet is kialakított, egyszer a kapufa mentette meg a hazaiakat egy újabb góltól, egy alkalommal a bákóiak egyik védője a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, de a bíró sípja néma maradt, így a büntető elmaradt. Az FC Székelyudvarhely bátran kezdett Liești-en, ennek ellenére a Sportingé volt az első nagy helyzet, majd két ziccert a vendégek hagytak ki, majd a játékvezető nézett el egy hazai kezezést a 16-oson belül. A Sporting egy szögletet követően a 34. percben szerzett vezetést, két perccel később az udvarhelyiek előtt adódott újabb helyzet, ám Silion lövése után a labda a kapufán landolt. A második játékrészt a Sporting kezdte bátrabban, a 60. percben Dumitru növelte előnyüket, tíz perccel később egy gyorsan elvégzett bedobás után Coman ugrott ki a védők gyűrűjéből, és góllal fejezte be a támadást. Öt perccel később Spranceana is bevette az udvarhelyi kaput, a 82. percben Dumitru duplázott, így a végén ötgólos vereséggel zárta az SZFC a liești-i meccset. Eredmények, állás Labdarúgó 3. Liga, 20. forduló: Bákói Aerostar – FK Csíkszereda 1–1 (1–1), Sporting Lieşti – Székelyudvarhelyi FC 5–0 (1–0), Olimpia Râmnicu Sărat – Atletico Vaslui 5–0, CSM Roman – Ştiinţa Miroslava 2–3, SC Bákó – CSM Paşcani 3–1, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Avântul Valea Mărului 1–1, Sportul Chișcani – Galaci Metalosport 0–1. Szászhermány szabadnapos volt. 1. FK Csíkszereda 18 12 5 1 39–12 41 2. Miroslava 19 13 2 4 44–22 41 3. Szászhermány 18 12 4 2 43–12 40 4. Aerostar 19 10 5 4 30–17 35 5. Lieşti 19 9 3 7 28–20 30 6. Olimpia 19 9 2 8 30–22 29 7. Atletico 19 9 2 8 36–34 29 8. Roman 19 8 3 8 34–37 27 9. Rozsnyó 19 6 5 8 22–24 23 10. Metalosport 18 6 4 8 15–23 22 11. Avântul 18 6 2 10 27–46 20 12. Paşcani 19 5 1 13 30–49 16 13. Chişcani 19 3 3 13 14–36 12 14. Udvarhely 18 3 3 12 16–47 12 15. SC Bákó 19 5 4 10 30–37 -25 A következő, 21. fordulót holnap és szerdán rendezik. Az FK Csíkszereda a Sporting Lieşti, a Székelyudvarhelyi FC a Barcarozsnyói Olimpic Cetate csapatát fogadja, mindkét mérkőzést szerdán 17 órától rendezik. Egy siker, egy vereség Hazai környezetben győzött a hazai női labdarúgó Szuperliga 12. fordulójában a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, Székely János csapata a sikernek köszönhetően nagy lépést tett a kiesés elkerülése érdekében. Az ISK Târgoviște elleni meccset jól kezdték az udvarhelyiek, s noha sok helyzetet alakítottak ki, a félidő hajrájáig nem sikerült a gólszerzés. Szünet előtt viszont Papp Szidónia és Bíró Enikő is bevette a vendégek kapuját, így kényelmes előnnyel mehetett pihenni a Vasas Femina. A második játékrész elején a vendégek kezdeményeztek többet és helyzeteik is adódtak, ám a Biró helyett csereként beálló Kecseti Hajni egy ellentámadás végén eldöntötte a meccset. A Szuperligában sikeres volt a Vasas Femina a hétvégén, ám a múlt héten a székelyudvarhelyiek 1. ligás csapata már kevésbé. Miután a Románia-kupa nyolcaddöntőjében a Borgóprundi Heniu hazai környezetben 2–0-ra győzte le a Vasas Feminát még február végén, szerdán a sorozat negyeddöntőjében Székelyudvarhelyen a Heniu a Vasas Femina II ellen a negyeddöntőben nyert, így egyik udvarhelyi gárda sem jutott a Románia-kupa elődöntőjébe. HN-összeállítás