Döntetlennel zárt az FK a Kolozsvári U ellen

Döntetlennel avatta fel vadonatúj világítórendszerét az FK Csíkszereda. A 2. Liga 9. fordulója előtt előbb a hivatalosan is felavatták az új világítórendszert, amelynek távirányítóját Claudiu Brevan, a kivitelező adta át jelképesen Szondy Zol­tán klubelnöknek, aki ezt kö­vetően Răzvan Burleanu, a Romániai Labdarúgó Szövetség elnöke, Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere és Erdélyi Rudolf-Zalán, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója segítségével átvágta az avatószalagot. [caption id="attachment_95519" align="aligncenter" width="1000"] Fotók: László F. Csaba[/caption] Az elöljárók bölcsen úgy döntöttek, hogy nem mondanak külön ünnepi beszédet. Így következhetett maga a mérkőzés. Ez teljesen rendben zajlott le, annak ellenére, hogy a vendég Kolozsvári U közismerten magyarellenes, szélsőséges ultrái miatt fokozott biztonsági intézkedésekre volt szükség. Az FK az online jegyértékesítést is felfüggesztette épp emiatt. A kolozsvári ultrák – úgy ötvenen lehettek – egyébként lekésték a mérkőzés elejét, csak a 18. percben foglalták el helyeiket a vendégszektorban. Sok mindenről nem maradtak le, az FK egy gyenge lövéskísérletét és egy fölé lőtt szabadrúgását lehetett mindössze feljegyezni. A mérkőzés addigi leglátványosabb momentumát a csíkszeredai szurkolók szolgáltatták, a híres „izlandi szurkolás” bemutatásával. A vendégultrák rögtön felaggattak öt román zászlót a kerítésre, velük átellenben az egyik csíkszeredai néző megjegyezte: – Megjött a vonatuk! Közben a két csapat játékosai derekasan küzdöttek egymással, az FK – szokásához híven – magasan feltolt védelmi vonallal és egész pályás letámadással igyekezett meglepni ellenfelét. Ennek ellenére az első komolyabb lehetőség a vendégek előtt adódott, de Rafale Miranda, a portugál vendégjátékos 11 méterről mellé lőtt. Az FK-nak is megvoltak a lehetőségei, de Eder Gonzalez, Casiadi-Bakó Soma távoli lövéseit, majd Bajkó Barna közeli lövését és fejesét is kivédte Cosmin Dur-Bozoanca, a vendégek hálóőre. A második félidőben az U kezdte jobban, de a hazai csapat védelme elbírta a rá gyakorolt nyomást. Utána rögtön támadásba lendültek, amelynek meg is lett az eredménye. Magyar Szilárd a 65. percben védhetetlenül lőtte a léc alá a labdát. Az egygólos vezetést tíz percig tudta megőrizni az FK, akkor egy szabadrúgás után Artur Crăciun fejesgóljával egyenlített a Kolozsvári U. A pályán sok minden már nem történt. A két szurkolótábor viszont megvívta a maga szópárbaját. A kolozsvári ultrák Románia, Románia! skandálására először a 45. percben jött válasz, a csíkszeredai szurkolók a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR-t, az U ultrái által leginkább utált csapatot kezdték éltetni. Erre válaszul az U ultrái előbb a CFR-t gyalázták, majd a 67. percben következett a „Vizelünk Magyarországra!” rigmus. A „Ki a magyarokkal az országból!” skandálásával azonban némileg meglepő módon egészen a lefújásig kellett várni. De aztán felcsendült a székely himnusz, a csíki szurkolók megnyerték a hangerő-párbajt.
Eredmények, állás 2. Liga, 9.forduló: FK Csíkszereda – Kolozsvári U 1–1 (0–0) /Magyari (65.) illetve Crăciun (76.)/; Resicabánya – Konstancai Farul 1–1 (1–1) /Ene (18.9, illetve Stoica (45.)/; Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Temesvári Poli 1–4 (0–2) /Yabre (58.), illetve Manea (14.), Ungureanu (45.), Schieb (74.), Axente (89.)/; Gloria Buzău – Concordia Chiajna 2–1 (0–1) /Chipirliu (84.), Alexandru (90.), illetve Batin (42.)/; Aradi UTA – Buakaresti Daco/Getica 6–0 (2–0) /Rus (12.), Buhăcianu (42., 68., 76., 85.), Ursu (83.)/; Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu 4–0 (3–0) /Rusu (21.), Șandru (38.), Lopez (45.), Honciu (85.)/; Temesvári Ripensia – Sportul Snagov 3–1 (0–1) /Voinea (56., 83.), Popovici (72.), illetve Apostol (10.)/; FC Argeş – Turris Oltul Turnu Măgurele 3–2 (1–1) /Buhăescu (17., 61), Motroc (90), illetve Negruț (6.)/; Bukaresti Metaloglobus – Bukaresti Rapid 0–0. A Petrolul Ploieşti – CS Mioveni találkozót holnap 17.45-től játsszák. 1. Turris Oltul Turnu Măgurele 9 7 1 1 20–5 22 2. UTA Arad 8 6 1 1 26–5 19 3. Gloria Buzău 9 6 1 2 18–7 19 4. Bukaresti Rapid 9 5 2 2 13–9 17 5. CS Mioveni 8 4 4 0 11–5 16 6. FC Argeş 9 5 1 3 13–10 16 7. Metaloglobus Bukarest 9 4 2 3 14–10 14 8. Resicabánya 9 3 3 3 11–9 12 9. Kostancai Farul 9 3 3 3 6–6 12 10. Concordia Chiajna 9 3 3 3 8–11 12 11. Temesvári Ripensia 9 3 2 4 11–13 11 12. Petrolul Ploieşti 7 3 2 2 7–10 11 13. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 9 3 2 4 7–12 11 14. Kolozsvári U 8 3 1 4 11–8 10 15. Temesvári Poli 9 2 3 4 7–6 9 16. FK Csíkszereda 8 2 3 3 8–10 9 17. Dunărea Călăraşi 9 2 3 4 10–13 9 18. Daco-Getica Bukarest 9 2 0 7 4–19 6 19. Pandurii Târgu Jiu 9 1 2 6 5–19 5 20. Sportul Snagov 9 0 1 8 3–26 1