Döntetlennel indított az FK

Lejátszotta első törökországi felkészülési mérkőzését az FK Csíkszereda második ligás labdarúgócsapata Antalyában. A Valentin Suciu által felkészített csíkiak az orosz második vonalban szereplő FC Metallurg Lipetsk ellen léptek pályára. Döntetlennel ért véget a mérkőzés. Két hétig a törökországi Antalyában edzőtáborozik az FK Csíkszereda második ligás labdarúgócsapata, ahol az előzetes tervek szerint négy felkészülési meccset játszanak le. A Valentin Suciu által felkészített csíkiak elsőként az orosz másodosztály utolsó előtti helyén álló FC Metallurg Lipetsk ellen kezdték a felkészülési meccsek sorozatát. Valentin Suciu és Bajkó Barna edzőpáros félidőben teljes csapatot cserélt, így szinte mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra, kivéve Mészárost, Bujdosót, El-Sawyt, Sándort, Precupot, Tajtit és Vereguțot, akik a meccs napján nem edzettek. Az FK a tervek szerint ma az orosz Dinamo Moszkva II ellen lép pályára, majd február 5-én az FC Vorskla U20-as együttese, február 7-én az ukrán szuperligás FC Lviv lesz az előzetes program szerint a csíkszeredai csapat ellenfele. Felkészülési mérkőzés FK Csíkszereda – FC Metallurg Lipetsk 1–1 (0–1) Az FK gólszerzője: Sargis (47.) FK Csíkszereda, első félidő: Gyenge – Csiszer, Kelemen, Berkeczi, Vita – Bara, Szondi, Ivanovici – Rodrigo, Barabás, Jelena. FK Csíkszereda, második félidő: Moga – Takács, Gergely, Apró, Marrone – Csürös, Jebari, Kovács – Gál-Andrezly, Schieb, Sargis.