Döntetlen Iași ellen

Ellentétes félidőket követően 4–4-es döntetlennel ért véget a Csíkszeredai Imperial Wet – CSM Poli Iaºi mérkőzés a teremlabdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. Volt időszak, amikor a csíki csapat már három góllal is vezetett, ám a hajrára a vendégeknek sikerült az egyenlítés. [caption id="attachment_56691" align="aligncenter" width="2048"] Harcoltak a csíkiak, de a végére elfogytak Fotó: Pál Zoltán[/caption] Második hazai mérkőzését játszotta a Csíkszeredai Imperial Wet a román teremlabdarúgó-bajnokságban szombaton délután az Erőss Zsolt Arénában. A csíkiak ellenfele ezúttal a CSM Poli Iași volt. Az Imperial Wet a Dospinescu, Dobri, Balog, Birtalan, Szőcs László kezdő ötössel kezdte meg a találkozót, majd a harmadik perctől érkezett a Szőcs Loránd, Tifán, Pavel, Kovács négyes, de az első félidő első felében csak kóstolgatták egymást a felek. Próbálkozások ugyan voltak – mindkét részről – a gólszerzésre, de minden akció elhalt a kapusban, a kapu mögötti hálóban vagy épp a blokkban. A folytatásban a hazai csapat diktálta a tempót, de Dobri, Birtalan, Pavel kihagyta a nagy helyzeteit, amelyre két helyzettel válaszoltak a vendégek. A két kihagyott vendéghelyzetre két góllal válaszolt a hazai alakulat. Előbb a 17. percben, az időközben pályára lépő, Aramă lőtt erősen a kapu előterébe, ahol jól érkezett Kovács és megszerezte a vezetést. A 20. percben egy gyors kontra után kettő az egy ellen futhattak el a hazaiak, akik közül Birtalan lőtt a hálóba. Igaz, a két gól között a vendégeknek is volt egy hasonló szituáció, de Jodas elrontotta a lehetőséget. A második félidőre egy erőtől duzzadó vendégalakulat jött ki a pályára, és hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, de mindent kihagytak. A játék képével teljesen ellentétben mégis a csíki alakulat szerezte a gólokat. Alig egy percen belül kettőt is. A 26. percben egy szögletet követően Birtalan eresztett el egy életerős löketet, a kapusról lecsorgó labdát pedig Tifán tuszkolta be a kapuba. Egy perc múlva újfent Birtalan volt a főszereplő, aki egy újabb életerős löketet követően kiszúrta a vinklit és háromgólosra növelte az előnyt. A folytatás viszont egyáltalán nem alakult kedvezően. A 30. percben a csíki alakulatnál kigyűlt a hat szabálytalanság, és az így megítélt tízméterest Guțu viszont kihagyja, vagy inkább Dospinescu védte. Lassan pörögtek a percek, de nem úgy az ellenfél, amely a 32. percben Jodas révén szépített, majd a vége előtt másfél perccel egyenlítettek. Az FK Székelyudvarhely hétfő este 20 órától rangadót játszik, hiszen a tavalyi bronzérmes Temesvári Informaticát látják vendégül. Eredmény: Csíkszeredai Imperial Wet – CSM Poli Iasi 4–4 (2–0) /gólszerzők: Kovács (20.), Birtalan (20., 27.), Tifán (26.), illetve Schiopu (21., 37.), Jodas (32.), Ruxandri (39.)/. Darvas Attila