Döntetlen a címvédővel

Öt góllal is vezetett a román bajnoki címvédő Bukaresti Dinamo otthonában a Székelyudvarhelyi KC férfi-kézilabdacsapata, ám be kellett érniük a döntetlennel. A Vlad Caba által irányított csapat végig vezetett a rangadó során. [caption id="attachment_39422" align="aligncenter" width="960"]Igencsak megkeserítette a címvédő életét az SZKC Fotó: Csedő Attila / archív Igencsak megkeserítette a címvédő életét az SZKC Fotó: Csedő Attila / archív[/caption] Rangadót rendeztek tegnap este a román férfi-kézilabda-bajnokságban: a címvédő és egyben a jelenlegi második helyezett Bukaresti Dinamo a harmadik Székelyudvarhelyi KC-t fogadta. Az SZKC-nak nem volt könnyű dolga, hiszen a balszélső Goce Ojleszki ki kellett hagyja a mérkőzést eltiltás miatt, ráadásul a Dinamo ellen Vlad Caba tanítványai legutóbb a 2013/2014-es idényben tudtak nyerni. Nagyon jól kezdte el, majd úgy is folytatta a Székelyudvarhelyi KC a derbit. A bajnokkal szemben nem játszottak alárendelt szerepet, sőt a címvédő volt végig hátrányban. A fiúk pontosan, jól kézilabdáztak, a védőfal is jól zárt, a kapus rendre hárított. Egy-két találattal végig előnyben voltak az első felvonásban, a pihenőre pedig úgy mehettek, hogy 10–13 volt az állás. A második félidő elején még rátettek egy lapáttal Vlad Caba tanítványai, Mihalcea Andrei szórta a gólokat, a 39. percben pedig már öt volt közte (13–18). Körvonalazódott egy szép győzelem, mely a végjátékban csak részben jött össze. A címvédő elkezdte faragni a hátrányát, egyenlíteni pedig épp az utolsó percben tudott. Az udvarhelyieké volt az utolsó támadás és egyben lehetőség a gólszerzésre, Mihalcea lövése a kapufáról kifelé pattant. Döntetlenre végeztek a felek, de végig az SZKC volt közelebb a győzelemhez, így a Dinamo örülhet az egy pontnak. A Dinamo maradt a második helyen a 26 pontjával, egy egységgel lemaradva a listavezető Konstanca mögött, míg az SZKC a harmadik 23 ponttal. Eredmény Bukaresti Dinamo – Székely­udvarhelyi KC 27–27 (10–13) /az SZKC gólszerzői: Mihalcea 8, Peric 5, Komogorov 4, Csog 3, Ghiță, Baranau 2-2, Markez, Onyejekwe, Szász 1-1/. HN-összeállítás