Diadalmas hétvége

Befejezte szereplését a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 2021/2022-es idényében az FK Csíkszereda felnőtt férfi csapata. A piros-feketék gólzáporos győzelemmel búcsúztak a szezontól, a hetedik helyen zárták a bajnokságot. Pályára léptek a lányok is, akik hazai környezetben arattak nyolcgólos diadalt az Activ Slobozia ellen. Felforgatott kezdőcsapattal lépett pályára Călărași-on az FK Csíkszereda a másodosztályú férfi labdarúgó-bajnokság zárófordulójában szombaton. A kapuban a télen igazolt, eddig kevés lehetőséget kapó Moga kezdett, a védelemben helyet kapott a fiatal Csedő és Vita is. Az első percekben azonnal támadólag lépett fel a szeredai csapat, a hetedik percben pedig a vezetést is megszerezték Dican Ferenc fiai. Jebari szabadrúgása után Gál-Andrezly passzolt a kapu elé, érkezett a 17 éves Csedő Szilárd, aki nem hibázott (0–1). A folytatásban alábbhagyott a lendület, egyik fél sem erőltette a támadásokat, sőt a futballt sem nagyon. A hazaiak ennek ellenére megrázták magukat és némi megepetésre kiegyenlítették az állást. Moise lőtt a szünet előtti utolsó percben a jobb felső sarokba (1–1).Jól kezdte a második 45 percet az FK. A szünetben beálló Jelena tisztán vezette a kapusra a labdát, ám önzetlenül Takácshoz passzolt, aki nem is hibázott (1–2). Három perc múlva Jebari adott gólpasszt Szondinak (1–3). A 65. percben Jelena volt eredményes, szöglet után fejelt a hálóba (1–4). A 68. percben Szondi duplázott, ezúttal fejjel volt eredményes a fiata játékos (1–5). A lefújás előtt 5 perccel szépítettek a Duna-partiak, Colesi kiugratása után Tataru lőtte a második hazai gólt (2–5). A Szereda fordulásból visszaállította a négygólos fórt, Gál-Andrezly beadására Orbán Milán érkezett remekül és fejelt a hálóba (2–6). Összességében egy félidőnyi jó játékkal is sima győzelmet aratott az FK Csíkszereda. Külön örömteli, hogy a fiatal játékosok éltek a lehetőséggel. A piros-feketék az alsóházi rájátszásban megnyerték csoportjukat és összesítésben a hetedik helyen fejezték be a 2021–2022-es idényt. Közel a feljutás Győzelemmel folytatta szereplését a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda női csapata. Albu László tanítványai hazai pályán nyolcat lőttek a Slobozia csapatának, miközben egyszer sem rezdült meg a hálójuk. Kitűnő labdarúgó-időben léptek pályára a felek a tegnap lejátszott összecsapáson. A feljutásra fő esélyessé előrelépő csíkiak már a 3. percben megszerezték a vezetést Bartalis Barbara révén (1–0). Negyed óra múlva az első gól szerzője duplázott, újabb öt perc játékot követően pedig Balázs Eszter volt eredményes (3–0). A szünet előtt még Antal Anita is betalált, így nem maradt sok nyitott kérdés a második félidőre (4–0). Szünet után a csereként beállt Nagy Noémi növelte a különbséget, majd újra Bartalis percei követeztek. A hazaiak nyolcasa újabb két gólt szerzett, a végeredményt pedig a frissen beállt Kristó Laura állította be szép egyéni alakítás után (8–0). A lányok a következő fordulóban Románvásárra utaznak, majd hazai pályán fejezik be szereplésüket a Jászvásár ellen. 2. Liga, playout, A csoport, 7. forduló Dunărea Călărași – FK Csíkszereda 2–6 (1–1) Gólszerzők: Moise (45.), Tataru (85.) illetve Csedő (7.), Takács (47.), Szondi (50., 69.), Jelena (65.), Orbán (88.) Sárga lap: Csedő (77.), Búza (90+3) Dunărea Călărași: Costache (Alexandru 64.) – Țenea, Leca (Condei 72.), Drăghoi, Lupu (Primaru 72.) – Vultur, Grigore (Coleasa 64.), Calu, Moise (Tataru 72.), Avram, Popa. FK Csíkszereda: Moga – Takács, Csedő, Kelemen, Vita – Csürös (Tajti 61.), Szondi (Orbán 75.) – Gál-Andrezly, Jebari (Bara 61.), Ivanovici (Búza 75.), Rodrigo (Jelena 46.).