Debrecennel tartott a kapuvas

Hiába tett meg mindent a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a győzelemért a Debreceni HK elleni MOL Liga-mérkőzésen, a vendégek mégis elvitték a három pontot a Vákár Lajos Műjégpályáról. A kék-fehérek ezúttal nem fáradtak el az utolsó felvonásra, sőt felpörögtek, ám a kapuvas nem volt partner és Vay Ádám sem. [caption id="attachment_12746" align="aligncenter" width="620"]Mindent megtettek a kék-fehérek a győzelemért, de nem jött össze Fotó: Balázs Árpád Mindent megtettek a kék-fehérek a győzelemért, de nem jött össze Fotó: Balázs Árpád[/caption] Nem sikerült megszereznie az első MOL Liga-győzelmet a HSC Csíkszereda jégkorongcsapatának kedd este a Debreceni HK ellenében. Geréb István tanítványai pedig rengeteget dolgoztak azért, hogy ez meglegyen. A mérkőzés előtt sikerült a cseh kapus Marek Peksát is leigazolniuk a hazaiaknak, aki pár remek védéssel indított, igaz volt ez a debreceni kollégájára, Vay Ádámra is. A jó iram mellé ugyanis számtalan helyzet párosult. A harmad felénél viszont sokat hibáztak a kék-fehérek, rengeteg korongot eladtak. Így nem volt meglepő, hogy a vendégek gólt szereztek. A gólcsendet a 13. percben Könczei törte meg, aki felvarrta a pakkot a felsőbe. A hazai válasz nem váratott sokáig magára. Előbb egy S. Heffernan–Molnár Zoltán kombináció után maradt utóbbi egyedül a kapussal szemben, amelyet hárítottak. Alig pár másodperc múlva Mikeska csípett el egy pakkot a félpályán és kezdett egyéni akcióba, amelyet góllal zárt. A második húsz perc alig kezdődött el, Dancsfalvi megpattanó lövése Peksa lábai között a hazai ketrecben kötött ki. A kék-fehérek nem adták fel. Gürcöltek, kapartak, de két sima fórt is elrontottak egymás után. Egyenlő létszám mellett pedig Mihály Ede lökete kattant a kapuvason, majd S. Heffernan közelről nem volt eredményes. A kimaradt lehetőséget pedig Hári büntette. Fonákkal védhetetlenül zúdította a játékszert Peksa füle mellé. A gól után előbb Bíró Tamás, majd a túloldalról Garrett veszélyeztetett, de az eredmény nem változott. Az utolsó felvonásra egy mindenre elszánt hazai csapat korcsolyázott ki. A vendégeknek jószerével csak kontrákra volt esélyük, amelyek viszont állandó veszélyt jelentettek. A hazai fölény pedig a 47. percben érett góllá, amikor egy kapu előtt elcsorgó korongot Farkas kotort be. Rohamozott a HSC, de sem emberelőnyben, sem egyenlő létszám mellett nem sikerült az egyenlítés. Csupán S. Heffernan kapuvasa járt közel ehhez. Az utolsó percekben előbb Berta került ki a büntetőpadra, majd őt követte Kovács, alig másfél perc múlva. A csíkiak időt kértek, és a tanácskozás után Peksa lekorcsolyázott. Hat a három ellen jöttek is a lövések, de Bednár előbb a kapuvasat találta el, majd kiugratta Garrettet, aki az üres kapuba passzolta a játékszert, lezárva a meccset. A HSC becsülettel küzdött, és közel is járt a pontszerzéshez, ám a szerencse, illetve a jobb helyzetkihasználás nagyon hiányzott. [box type="shadow" ]Eredmények, MOL Liga Tegnap: Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék 2–6 (0–1, 0–4, 2–1) /Bíró M. (44.), Mihály Á. (58.), illetve Galanisz (16.), Dansereau (26.), Somogyi (36., 57.), Tóth A. (40.), Dudas (40.)/; HSC Csíkszereda – Debreceni HK 2–4 (1–1, 0–2, 1–1) /Mikeska (17.), Farkas (47.), illetve Könczei (13.), Dancsfalvi (21.), Hári (31.), Garrett (59.)/; MAC Budapest – Fehérvár AV19 2–4 (1–1, 1–1, 0–2) /Quinn (13.), Hayes (36.), illetve Krogh (1.), Kocsis (32.), Tóth G. (42.), Orban (60.)/. 1. MAC Budapest 8 6 0 1 1 33:19 19 2. DVTK Jegesmedvék 7 5 1 1 0 32:19 18 3. Debreceni HK 7 4 2 1 0 25:16 17 4. Ferencvárosi TC 7 3 0 2 2 22:24 11 5. Fehérvár AV19 8 3 1 1 3 29:26 12 6. Újpesti TE 8 1 2 0 5 16:24 7 7. Brassói Corona 4 1 1 0 2 12:17 5 8. Dunaújvárosi Acélbikák 6 0 1 0 5 11:21 2 9. HSC Csíkszereda 7 0 0 2 5 18:32 2 Mestermérleg Geréb István, HSC Csíkszereda: Örvendünk, hogy a közönség megtapsolt. Mi is úgy érezzük, hogy végig partiban voltunk az ellenféllel. Végig hittünk a győzelemben. A fiúk megtették azt, ami bennük volt, a csapat beleadott mindent. Talán a debreceni kapus okozta a különbséget, illetve hiányzott az az ember, aki meg tudta volna csinálni a különbséget és az adódó lehetőségekkel tudott volna élni. Utóbbiak pedig megvoltak. Dmitrij Romanov, Debreceni HK: Az első két harmadban a fiúk betartották a taktikai utasításokat, és ennek megfelelően számunkra kedvezően alakult a mérkőzés. Az utolsó harmadra viszont fejben azt hitték a fiúk, hogy már megnyertük a meccset. A negyedik gólunkig kellett izguljunk.[/box] Darvas Attila