Csíkszeredai bajnoki cím egyéniben és váltóban egyaránt

A sprint- és a váltóversenyekkel zárult vasárnap a sítájfutók idénye, az utolsó versenyszámokat a Bucsin-tetőn tartották. Csíkszeredából két klub sportolói vettek részt a hétvégi viadalon, és a tájfutók két bajnoki címet szereztek. A Bucsin-tetőn tartották a hétvégén a sítájfutók egyéni sprint, a vegyesváltók és a váltók országos bajnokságát, amelyen a megyeszékhelyről két klub, a VSK Csíkszereda és a Tanulók Háza sportolói vettek részt. A csíki sportolók két bajnoki címmel és több dobogós hellyel zárták a hétvégi viadalt. Kedvező hóviszonyok mellett tartották meg az országos sítájfutó bajnokság utolsó három versenyszámát, így ezzel a sítájfutóidény véget ért. A versenyen közel nyolcvanan vettek részt az országból, ám az indulók létszáma elmaradt az előző évekhez képest. A VSK Csíkszereda sportolója, Suciu Simion betegség után tért vissza, féléves kihagyást követően ő bizonyult a leggyorsabbnak a sprintversenyen. A váltók versenye is érdekesen alakult a VSK számára, hiszen Szép Zoltán 33 másodperces előnyt szerzett a Nagybányai Electrosistem és négy percet a CSU Craiova első váltótagjával szemben, Vaszi Benedek a második helyen adta át a stafétát, két percre az első helyen álló nagybányaiak mögött és néhány másodperccel az oltyánok előtt. A csíki váltó harmadik tagjaként Suciu Simion is nagyot küzdött, egy adott ponton az első három váltó egy percen belül volt, de az utolsó emelkedőn az Electrosistem harmadik embere nagy hajrába kezdett, és elsőként haladt át a célvonalon, szorosan mögötte érkezett a craiovai váltó és a dobogó harmadik fokára a VSK Csíkszereda állhatott fel. Évek óta nem volt ennyire izgalmas és kiélezett a bajnoki cím sorsa a férfiak elit váltóversenyén A második csíkszeredai bajnoki címet a Tanulók Háza sportolói szerezték, a klub 14 éves fiú váltója tízperces előnnyel ért célba a Nagybányai Electrosistem és szinte fél órát vert a harmadik Babarunca SK csapatára. A csíki váltó első tagja, Radu David Constantin félelmetes, 35 perces előnnyel adta át a stafétát Koncz Gyopár Annának, aki ugyan leadott az előnyből, de a végén Faragó Ákos Kadocsa némileg tudta tartani az iramot az üldözőkkel szemben, így végül fölényes lett a csíki siker. Egyéniben Suciu Simion mellett Radu David Constantin egy bajnoki ezüstöt, míg Szász János egy bronzérmet szerzett, míg a váltók versenyén a fent említett bajnoki cím mellett a VSK sportolói egy második és egy harmadik helyet is szereztek. Halmozták az érmeket A január végén tartott közép- és hosszú távú országos bajnokságon hat csíki érem született: az 55 éves korosztályban Szalay Zoltán mindkét számban a második, míg Szász János (mindketten VSK) középtávon a harmadik helyen zárt, középtávon az Elit kategóriában a nőknél Mandel Réka, míg a férfiaknál Szép Zoltán (mindketten VSK) a harmadik helyen értek célba, míg a 14 éves fiúk között Faragó Ákos Kadocsa (Tanulók Háza) szintén bajnoki bronzérmes lett. Érdekesség, hogy a sítájfutók országos bajnokságának minden számát Hargita megyében tartották, a január végi viadalnak a Parajdhoz közeli Bogdán-sípálya adott otthont, a versenyt a hazai szakszövetség égisze alatt a VSK Csíkszereda rendezte, míg a hétvégi versenyeket a Bucsin-tetőn tartották, ennek házigazdája egyébként a Négyfalusi Babarunca SK volt. A további tervek A Román Tájfutó Szövetség versenynaptára szerint a következő verseny helyszíne Kolozsvár lesz március utolsó hétvégéjén, a Kincses Város ad otthont az Aranytájoló nemzetközi versenynek, amely egyben az országos félmaratoni tájfutóbajnokság is. A városi sprintbajnokság májusban kezdődik meg, júniusban lesz az országos csapatbajnokság, július utolsó napjaiban tartják a tájbringa Románia-kupa és az országos bajnokság közép- és hosszú távú versenyeit, szeptemberben a sprint és az ultrahosszú távú viadalokat. A tájfutók sprint, hosszú és középtávú, valamint a váltók versenyeinek Sepsiszentgyörgy lesz a helyszíne szeptemberben, amelyet a VSK Csíkszereda rendez, egy hónappal később pedig a tájfutók éjszakai országos bajnokságát tartják. A csíkiak helyezései Sprint 11 éves lányok: Tamás Csalka 6. hely, Koncz Hanga Mária 10. hely, Szőcs Kincső 11. hely (mind Tanulók Háza) 14 éves fiúk: David Constantin Radu (Tanulók Háza) 2. hely Férfi Elit: Suciu Simion (VSK) 1. hely, Suciu Eduard Marcus (Tanulók Háza) 7. hely. 55 évesek: Szász János (VSK) 3. hely Vegyes váltók 14 évesek: Tanulók Háza (Koncz Gyopár Anna, Radu David Constantin) 4. hely. Váltók 14 éves fiúk: Tanulók Háza (Radu David Constantin, Koncz Gyopár Anna, Faragó Ákos Kadocsa) 1. hely. 17 éves lányok: Tanulók Háza (Koncz Hanga Mária, Tamás Csalka) 4. hely. Férfi Elit: VSK Csíkszereda (Szép Zoltán, Vaszi Benedek, Suciu Simion) 3. hely. Férfi 130: VSK Csíkszereda (Rancz László, Csúcs András, Szász János) 2. hely.