Csíki siker, gyergyói vereség

A Csíkszeredai Sportklub győzelemmel kezdte a jégkorong Románia-kupa 2017-es kiadását, a csíkiak a fővárosi „diákcsapatot” győzték le. A Gyergyószentmiklósi Progym az első játéknap második meccsén vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Galaci Dunãreától. Ma a Sportklub szabadnapos, a Progym pedig a tavalyi döntős Steaua ellen játszik este hét órától. [caption id="attachment_41541" align="aligncenter" width="1000"] Rosszul kezdett a Románia-kupában a Progym Fotó: progymhockey.ro / archív[/caption] Csíki sikerrel kezdődött és gyergyói vereséggel zárult a 2017-es jégkorong Románia-kupa első játéknapja. A sorozatnak a brassói Olimpic műjégpálya ad otthont, a csoportmérkőzések holnap zárulnak, a helyosztókat pénteken rendezik. Papírforma-győzelem A Csíkszeredai Sportklub és a Sportul Studențesc találkozójával kezdődött el tegnap délután három órakor a 2017-es jégkorong Románia-kupa. A találkozón a címvédő csíkiak edzője, Leo Gudas több fiatal hokisnak is játéklehetőséget biztosított, közülük hárman is góllal hálálták meg a cseh szakember bizalmát. Az első találat a 3. percben esett, a 10. percben már kettővel vezetett a Sportklub, a címvédő az előnyét az első szünetig meg is duplázta. Akárcsak az első, a második játékrészben is négy csíki találatot láthatott az ötvenfős közönség, az utolsó harmadban is négy gól született, így a végén egy nem túl iramos találkozón nyert a Sportklub egy tucat lőtt góllal. A csíkiak ma szabadnaposok, holnap délután a Brassói Corona elleni találkozón dől el, hogy a Sportklub, vagy a barcaságiak játsszák-e a péntek esti döntőt. A holnapi mérkőzést egyébként 15 órától a Digi Sport élőben közvetíti. Gyergyói vereség A Románia-kupa első játéknapjának sztármeccsét a Gyergyószentmiklósi Progym és a Galaci Dunărea játszotta. A két csapat az idény során négy bajnokit játszott egymással, a gyergyóiak háromszor, míg a Duna partiak egyszer győztek, így a tegnap esti találkozón mindenki a piros-fehérek sikerét várta. A Progym remekül kezdte a találkozót, az első emberelőnyt nem, ám a másodikat a 7. percben gólra váltották Csergő révén, ám a találatot követően a galaciak belelendültek a játékba és a 13. percben ki is egyenlítettek. Száz másodperccel később a Dunărea nyomása újra góllá érett egy emberelőnyben, ezt követően a Progym hokisai kissé összekapták magukat, ám a nagy lehetőségeket is kihagyták. A második játékrész elején a Dunărea diktálta az iramot, a nyomás a 6. percben érett góllá, ám fél perccel később Kovjazin szépíteni tudott. Innentől újra a galaciak irányították újra a találkozót, sokkal többet támadtak, míg a Progym csak nagyon kevés alkalommal jutott el az ellenfél kapujáig, igaz, lövéseik rendre veszélyesek voltak, ám László Arnold remekül teljesített a Dunărea kapujában. A 33. percben a galaciak újabb gólt szereztek, a Progym pedig hiába támadott a játékrész utolsó felében, mégsem sikerült a hátrányból faragni. Az utolsó harmad a gyergyóiak szempontjából a lehető legrosszabbul kezdődött. Kozma hat másodperc alatt szedett össze egy kisbüntetést, az emberelőnyt pedig negyven másodperccel később kihasználták a galaciak. Pár percig eltartott, mire a Progym újra összekapta magát, rengeteg támadást vezettek a piros-fehérek, sőt három ziccert is hibáztak, de nem sikerült gólt szerezniük. Ahogy telt az idő, egyre fáradtabbnak látszottak a piros-fehérek, a Dunărea pedig a védekezésre és ellentámadásokra összpontosított. A 17. percben emberelőnybe kerültek a gyergyóiak, ám a fórt nemhogy gólra nem tudták váltani, hanem egy ellentámadás végén Bushbacher volt eredményes, eldöntve ezzel a meccset. Összességében a Progym nem játszott rosszul, ám a hokisok nem tudták támadásaikat befejezni, kapura lövéseiket (összesen 42) pedig kettő kivételével mind hárítani tudta a galaci hálóőr. Az, hogy mennyire defenzív volt a galaciak játéka az utolsó harmadban, mi sem mutatja jobban, mint az, hogy a Dunărea hokisai hat lövést jegyeztek Szakács Szabolcs kapujára, igaz, ebből kettő célba ért. A Progym döntős reményei ugyan még élnek, ám ehhez a piros-fehéreknek ma le kell győzniük a Steauát, és bízni abban, hogy a bukarestiek legalább öt góllal verik meg a Dunăreát. Eredmények A csoport: Progym – Dunărea 2–6 (1–2, 1–2, 0–2) /Csergő (7.), Kovjazin (27.), illetve Lőrincz (13.), Krajci (14., 33.), Donika (26.), Bushbacher (41., 58.)/. A mai műsor: Steaua – Progym (19). B csoport: Sportul Studențesc – Sportklub 0–12 (0–4, 0–4, 0–4) /Salló (3.), Campbell (10.), Egyed (12.), Kana (19.), Szolarjev (26.), Geréb (27.), Valchar (28.), Rokaly (35., 47.), Antal N. (55.), Biró (59.), Péter (60.)/. A mai műsor: Brassói Corona – Sportul Studențesc (15).