Csíkiak a megyei bajnokok

Székelyudvarhelyen tartották a hétvégén a megyei amatőr asztalitenisz-bajnokságot, amelyen a csíki sportolók halmozták az érmeket. Az ISK-FSK Székelyudvarhely sportolói november utolsó napjaiban Kézdivásárhelyen szerepeltek sikeresen egy nemzetközi versenyen. [caption id="attachment_40546" align="aligncenter" width="2592"] A megyei bajnokság díjazottjai[/caption] Székelyudvarhely adott otthont szombaton a megyei amatőr asztalitenisz-bajnokságnak, amelyen az országos AmaTur körversenyben is pontokat lehetett gyűjteni. A Fit.Feel Sport & Wellness Club korszerű termében megtartott megmérettetésre 36 versenyző nevezett be, a már hagyományosnak nevezhető amatőr verseny lebonyolítását – két csoportkört követő kieséses tábla – követően a döntőt két csíkszeredai vívta, míg a dobogóra még két székelyudvarhelyi sportoló állhatott fel. A megyei amatőr asztalitenisz-bajnokságot a csíkszeredai Kiss János nyerte Incze Levente előtt, a 3-4. helyet a székelykeresztúri Vida Attila és a székelyudvarhelyi Zakariás Szabolcs szerezte meg. Bíró Attila, Pál Zoltán, Lakatos Zsolt (mind Csíkszereda) és Tókos Pál (Székelyudvarhely) az 5-8. helyen zárt. A vigaszágon Stekbauer Árpád nyert Szántó Lajos, Kolbai Gyula (mind Csíkszereda) és Moldován László (Parajd) előtt. Emlékversenyen játszottak November utolsó hétvégéjén Kézdivásárhelyen utánpótlás korú asztaliteniszezők számára tartották meg a tavaly ősszel elhunyt Dobolyi Aladár edző emlékére első alkalommal kiírt emlékversenyt, amelyen az ország tizenhét klubjából, valamint Magyarországról vettek részt sportolók. A közel kétszáz sportoló három korosztályban állt asztalhoz, a másfél napos verseny végén két kategóriában is sikerült a dobogóra állniuk az ISK-FSK Székelyudvarhely asztaliteniszezőinek. A 2004-ben születettek korcsoportjában körmérkőzéses rendszerben zajlott a verseny, Karácsony Dániel az utolsó mérkőzésig fej fej mellett gyűjtögette a győzelmeket a câmpulungi Dreneával együtt, kettejük párharcában pedig Karácsony veszített, így ezüstérmes lett a székelyudvarhelyi fiú. A harmadik helyre az utolsó fordulókban küzdötte fel magát Mózes Botond. A 2005-ös korosztályban szintén két székelyudvarhelyi nevezett, Bándi Tamás és Cindea Cristian a selejtező csoportját megnyerve jutott a tizenhatos főtáblára, majd a nyolcad- és a negyeddöntőt is sikerrel vették. Az elődöntőben Bándi már nem bírt a román bajnok Chirita ellen és vereséget szenvedett, a másik ágon pedig Cindea is kikapott, így mindkét ISK-FSK-s sportoló a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A 2007-es korosztályban szintén selejtező csoportokkal indult a verseny, az első fázist négy udvarhelyi teljesítette sikeresen, a tizenhatos főtáblára jutott, Szentannai Dániel, Kiss Bence, Balázs Barna és Bíró Balázs, Bálint Zsolt, Bedő Bálint és Sebők Márton a vigaszágon folytathatták. Bálint Zsolt a vigaszágat meg is nyerte. A tizenhatos főtábla első fordulójában Bíró, Kiss és Balázs vereséget szenvedett és befejezte a versenyt, Szentannai Dániel pedig bejutott a negyeddöntőbe. Az éremért folyó csatában szoros mérkőzésen kikapott a későbbi győztes sepsiszentgyörgyi Márton ellen, így az ötödik helyen zárta a versenyt. HN-összeállítás